Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Deskohraní s Michalem

    Úterý 18.2 16:00 až 18:00 - Knihovna pro děti a mládež, 1. patro, Tábor

  • Diskuzně vzdělávací večer - Setkání s chiropraktikem

    Úterý 18.2 18:00 - Milevsko, KD

Zobrazit všechny události
 

Doufám, že se nám bude takhle dařit i v sezoně, říká produktivní Martin Novák

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Osmadvacetiletý útočník Martin Novák, který posílil hokejisty Českých Budějovic před startem nadcházející sezony, odehrál proti reprezentaci Jižní Koreje parádní zápas. K vysoké výhře 9:1 přispěl jedním gólem a čtyřmi asistencemi. „Vždycky je povzbuzení, když přijdete do nového týmu a dáte nějaké góly. Další zápasy se mi díky tomu budou hrát líp,“ věří produktivní útočník, který loni nastřádal v dresu Prostějova 47 bodů (15+32) v 52 zápasech a patřil k nejproduktivnějším hráčům druhé nejvyšší soutěže. V dresu Motoru zatím nastupuje zejména vedle slovenského centra Petera Galamboše, který přidal do branky Koreje další dva góly. „Složení formací se zatím hodně točí a dvojičky navazují, ale sestava teprve bude krystalizovat,“ tuší Novák.


Byl to pro vás dnes, po třech porážkách v řadě, trochu příjemnější zápas?

Určitě. Jsme rádi, že jsme vyhráli. Chtěli jsme udělat dobrý zápas a myslím, že se nám to docela podařilo. Je jedině dobře, že nám do brány dneska napadalo dost gólů, protože jsme se předtím v koncovce docela trápili. Myslím, že Korea je celkem kvalitní soupeř, ale my jsme naštěstí hned v úvodu využili přesilovky. Tím jsme se dostali do zápasu.

Nečekal jste ale od Jižní Koreje přece jen trochu lepší výkon? Proti extraligovým soupeřům odehrála vyrovnanější zápasy...

Nevím, jestli je trochu nepoznamenal pozdější příjezd, dorazili o trochu déle, než je obvyklé. Nehráli tolik do těla, ale zase byli hodně brusliví a rychlí, dost hbití v osobních soubojích. Rozhodně to nebyl úplně snadný protivník. Ale také to může být dáno tím, že extraligové týmy v této fázi přípravy hodně zkouší a nasazují i mladší hráče.

Ve středu útoku vedle vás nastoupil Peter Galamboš, kterému dnešní utkání také vyšlo...

Jasně, jsme moc rádi, že nám to tam dneska napadalo, celé lajně se dařilo, ale zatím je to pouze příprava a není důležité, jak hrajeme teď. Jen doufám, že se nám bude takhle dařit i v sezoně.

Odehráli jste tři zápasy za necelý týden, je to v rámci přípravy hodně náročné?

Dá se to zvládnout, ale kromě přípravných zápasů také pořád dost intenzivně trénujeme, stále nabíráme i fyzickou kondici, takže toho je dost – máme i posilovnu a další doplňkové aktivity. Je to náročné, ale my si moc dobře uvědomujeme, že náročná bude celá sezona, takže je důležité se na ni připravit a tělo trošku otestovat.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace