Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Ochotnický soubor Copánek

    neděle 20.10 10:00 - Písek, KD

    Divadlo pro děti.

  • The Muh Trio - The Art of Jazz Trio

    neděle 20.10 18:00 - Písek, Trojice

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Dům v Lenoře poničený výbuchem plynu půjde k zemi

LENORA - Výbuch plynu, který dnes krátce po čtvrté hodině ráno v Lenoře způsobil také následný požár bytového třípodlažního domu, má stále hrozivější následky.

Požár byl nahlášen na operační středisko záchranné služby ve 4.16. K události vyjely nejbližší výjezdové skupiny z Volar a Prachatic. První posádka záchranářů dorazila na místo za sedm minut.

Velký požár bytového domu v Lenoře. Jeden mrtvý, devět zraněných

Krátce po výbuchu samotném bylo třeba evakuovat dvě desítky lidí. Na místě požáru byl nalezen jeden mrtvý člověk, devět lidí bylo zraněno. Dva těžce a sedm lehce. 

V Lenoře šlo o výbuch plynu

Na místě stále probíhají záchranné práce. Na místo přijeli rovněž jihočeští kriminalisté, kteří spolu s odborníky hasičského záchranného sboru zjišťují přesné příčiny a okolnosti vzniku požáru. Pracují s několika verzemi, není vyloučena nešťastná událost ani cizí zavinění.

Úplně jasný dosud není ani další osud poškozeného třípodlažního domu. Situaci musí nejdříve posoudit statik. Ale jak uvedl v dnešním rozhovoru pro rozhlas starosta Lenory Antonín Chrapan, dům bude zřejmě podle předběžných odhadů nutno zbourat. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace