Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Postavme se na své nohy

  pondělí 18.11 17:30 - Katolický dům, Dačice

  Přednáška s fyzioterapeutkou Jitkou Jakubcovou. Uvědomme si společně, jak krásné může být, stát na vlastních nohách.

 • Burza škol

  pondělí 18.11 9:30 - Písek, KD

  Prezentace středních škol, odborných učilišť a firem.

Zobrazit všechny události
 

Dvojice zlodějů si přišla na čtyři miliony korun, už ale dohrála

TÁBOR – Úspěch si koncem minulého měsíce připsali na konto táborští kriminalisté, kteří se zaměřují na potírání závažné majetkové trestné činnosti. Mají lví podíl na objasnění rozsáhlé série krádeží vloupáním do různých firemních objektů a provozoven. Na základě šetření se jim podařilo ustanovit dvojici mužů středního věku, která se specializovala na vykrádání trezorů. Od začátku roku si přišli v součtu na čtyři miliony korun.

 

Pachatelé kradli nejen na Táborsku, ale i jinde, a to nejen v Jihočeském kraji, ale rovněž ve Středočeském nebo Královéhradeckém kraji a v Praze. „Maskovali se a na krádeže byli vždy důkladně připraveni. Vedle použití různých prostředků, jak se do trezoru dostat, dokázali v mnoha případech obejít či zničit jejich zabezpečení," upřesnil policejní mluvčí Miroslav Doubek.

Oba muže se podařilo zadržet bezprostředně po spáchání dalšího, respektive jejich posledního skutku. „Doposud provedenými úkony jim bylo za dobu od letošního ledna prokázáno 23 případů se souhrnnou hmotnou škodou ve výši bezmála čtyři miliony korun. Jednomu z pachatelů pak kriminalisté navíc prokázali i jeho krádež vloupáním do trezoru firmy v jednom z jihočeských měst z roku 2006. Tehdy způsobená škoda byla odhadnuta na souhrnnou částku bezmála dva a půl milionu," dodal mluvčí.

Kriminalisté i nadále na případu intenzivně pracují, zadržení jsou stíháni vazebně. U soudu jim hrozí tresty odnětí svobody na dobu až osmi let.

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Super, skvělá práce táborských kriminalistů !!

  Vloženo 15.10.2019 10:57:23

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace