Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Hasiči se při zásahu museli krýt za ocelovým kontejnerem

 Autor: HZS

    Autor: HZS

PŘÍSEČNÁ – Škoda minimální, uchráněná hodnota obrovská. Českokrumlovští profesionální hasiči v pondělí 23. března dopoledne likvidovali v Přísečné ohlášený požár v čerpací a plnící stanici. Jednalo se požár lahve s acetylenem, která byla umístěna v kovové kleci s dalšími deseti lahvemi s kyslíkem a jedenácti lahvemi s acetylenem. Z hořící lahve unikající acetylen dohoříval.

 

„Hasiči termokamerou změřili všechny lahve. U hořící naměřili teplotu 150°C. Jednotka uhasila plamen a dále z bezpečné vzdálenosti zpoza ocelového kontejneru pak ochlazovala všechny další z úkrytu za ocelovým kontejnerem. Po ochlazení tlakových lahví pod 15°C byla uhašená tlaková lahev, ze které dále unikal plyn, a další čtyři bezprostředně sousední lahve hasiči vynesli z klece ven a ponořili do ocelového kontejneru napuštěného vodou. Tam bylo majiteli nařízeno nechat je po dobu dalších 24 hodin," popsala zákrok mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů. Vzniklá škoda byla pět tisíc korun, hodnota uchráněného majetku milion korun.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace