Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Nadační koncert

    pondělí 20.5 19:30 - Volyně, Pošumavská tržnice

    Hrají učitelé ZUŠ.

  • Návrat do hotelu Blackout

    pondělí 20.5 19:30 - Městské divadlo Český Krumlov

    Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

Historické slohy Budějovic už poosmé na radnici připomenou architekturu města

ČESKÉ BUDĚJOVICE - V pořadí už osmou výstavu na téma historické slohy Českých Budějovic připravili pracovníci odboru územního plánování ve spolupráci s fotografem Milanem Binderem a autorem textů Janem Schinkem. Postupně se tak od roku 2007 stovkám návštěvníků představila gotika, renesance, baroko, klasicismus, novoslohy, secese a kubismus i funkcionalismus. Nová výstava, která bude procházkou po všech těchto slozích, navíc rozšířena o architekturu současnou. Začne zítra.

 

Snímky jsou vždy k vidění celoročně ve třetím poschodí radnice. „Na panelech umístěné fotografie si pravidelně prohlížejí nejen patrioti, ale třeba i žáci a studenti, aby si rozšířili vědomosti o městě a jeho architektuře. Pravděpodobně se jedná o jednu z vůbec nejdelších výstav u nás v radnici. Za ty roky už se tedy dá mluvit o tradici, jež má své stálé obdivovatele. Poděkování si tak právem zasluhují všichni organizátoři i samotní návštěvníci,“ uvedl náměstek primátora Petr Podhola s tím, že historické slohy letos doplní práce studentů architektury v Brně. „Podělí se o svůj pohled na budoucí podobu Mariánského náměstí,“ dodal náměstek.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace