Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Tradiční benefiční vánoční koncert

  pondělí 16.12 18:00 - Písek, Trojice

 • Izrael - Po stopách Ježíše Krista

  pondělí 16.12 10:00 - Písek, Senior Point

  Přednáška.

Zobrazit všechny události
 

Jak jsem si jenom mohl dovolit koupit chatu?!

Koukám, že někteří lidé nemají co na práci, a tak ve volných chvílích vyrábí umělé skandály. Jako ti, kteří se snaží najít nějakou černotu na tak obyčejné a normální věci, jako je nákup nemovitosti. Teď už jen všechno pořádně zamotat, otitulkovat a zveřejnit přesně v den sjezdu mé politické strany. Nic nemůže dokladovat účelovost této kauzy více než její načasování. Abych ukončil veškeré spekulace, předložil jsem dnes novinářům na tiskové konferenci pravdivý, nikoliv bulvární obrázek celé uměle vyrobené „kauzy“, spolu se všemi doloženými dokumenty a smlouvami.

 

Pravda je taková, že Martin Bláha si ze svých prostředků z podnikání investoval do pozemku, na kterém nechal postavit několik domů, z nichž jeden jsem se na základě uzavřené smlouvy zavázal odkoupit a složil na něj předběžnou zálohu. Ve smlouvě je uvedeno, že domek získám do vlastnictví až po kolaudaci objektu a po doplacení celé částky, což se s největší pravděpodobností stane do poloviny tohoto roku. Ve hře nejsou žádné dotace, žádná utajení a o tomto projektu ví celá řada lidí. Zvolil jsem ten nejběžnější a nejjednodušší postup, jaký může existovat. Jenže jelikož moje osoba očividně někomu vadí, snaží se z obyčejného nákupu nemovitosti vykřesat nějaký ten skandálek.

Celé této kauzy se pak chytil zastupitel z opoziční TOP 09, který potřebuje nutně získat pozornost, protože jeho strana se potápí rychleji než Titanic. A tak se tonoucí stébla chytá. Ve svém úsměvném příspěvku o chalupářích se ptá, jak Jihočeský kraj nakládá s veřejnými prostředky. Tak to asi nedával na zastupitelstvu pozor, a proto to tady ještě jednou zopakuji. Všichni obyvatelé našeho kraje vidí, kam putují příspěvky z ČEZ, protože jsou součástí jejich každodenního života, stačí vystoupit z auta a občas se po těch jižních Čechách taky projít. A projekt Rio-Lipno? Ten kraji a jeho občanům vydělal přímo 75 milionů a vložené prostředky se v celkovém veřejném přínosu vrátily téměř desetinásobně. Nemluvě o tom, že Olympijský park byl takovým hitem, že teď spolupracujeme na jeho realizaci i v dalších evropských zemích. To jen tak na okraj, jak to dopadlo s tímhle „megalomanským předvolebním tahákem“. Že policie prošetřuje modernizaci Letiště České Budějovice? To je dobře, my ji totiž prošetřujeme taky.

A takto je to se vším. Místo aby si lidé z TOP09 v čele s legendárním ministrem Kalouskem zametli před vlastním prahem, hledají vymyšlené kauzy, otravují veřejný prostor, pomlouvají a závidí. Bohužel, taková je politická realita a nezbývá než nad ní mávnout rukou... A já si radši půjdu sehnat ten orchestrion, ať máme s „chalupáři“ co dělat.

Jiří Zimola, hejtman Jihočeského kraje (ČSSD)

Diskuse k článku - 11 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 • jarda 

  Reagovat

   

  zeptejte se pana Zimolu na domov duchodcu Budiskovice vytapeny bioplynovou stanici pro 140 klientu , bude zrusen na prikaz pana Zimolu a postaven novy z casti Dacicke nemocnice .Pan zimola nikdy Budiskovsky domov nenavstivil vse rozhodl od stolu a se svymi pohunky.

  Vloženo 11.4.2017 08:29:18

 • Li 

  Reagovat

   

  Je to prostá závist!!!!! Já si chalupu taky koupím, abych měl stejně a nemusel závidět.
  Chalupu Vám přeju a užívejte ve zdraví, ať to vše kolem vydržíte. Nenechte se otrávit!!

  Vloženo 14.3.2017 06:55:02

  • Honza 

   Reagovat

    

   Ta druhá vaše věta, to je skutečná perla, ta vás musela stát hodně úsilí a přemýšlení.

   Vloženo 14.3.2017 10:46:58

 • Starej pravicovej páprda 

  Reagovat

   

  Ježišmarijá, blížej se volby, to tu bude Zimola pečenej vařenej.
  Raději se hned sám zablokuju, tohle se nedá.....

  Vloženo 13.3.2017 19:51:36

 • Šťoural 

  Reagovat

   

  A pane hejtmane je-li to chata nebo domek, opravdu je za 6 milionů? To u nás za tuto cenu postavíme docela velký dům. :)

  Vloženo 13.3.2017 18:56:51

  • ŠŤouro 

   Reagovat

    

   vydej se na Lipno a podívej se, za kolik se tam prodávají obyčejné apartmány v bytových domech. Pak pochopíš, že rekreační domek tam může stát klidně čtyři, pět nebo šest mega jako nic.

   Vloženo 13.3.2017 19:59:07

   • Šťoural 

    Reagovat

     

    Díky za radu, dotaz jsem napsal až když jsem se podíval na lipenské nemovitosti, chatu za 6 melounů jsem tam fakt nenašel, domy za 6 mega určené k rekreaci ano, proto se ptám.

    Vloženo 13.3.2017 20:09:48

 • Ruda 

  Reagovat

   

  Pane hate-mane....jak souvisí vaše nová chalupa s titanicem?

  Vloženo 13.3.2017 18:43:51

« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace