Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Setkání rodičů s dětmi

    pondělí 20.1 10:00 až 11:00 - Tábor, Knihovna - Pobočka na Sídlišti nad Lužnicí

  • Jana Kubová - obrazy

    středa 8.1 až pondělí 29.6 - Strakonice, Šmidingerova knihovna

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Josef Kašpar v milevské galerii odhalil Dopisy z Paříže

MILEVSKO - Dnešní vernisáž výstavy obrazů milevského výtvarníka a hudebníka a zároveň píseckého ředitele Centra kultury Josefa Kašpara si nenechalo v Galerii M ujít hodně lidí. Přišli přátelé, spolužáci, bývalí kolegové ze škol, kde působil jako učitel, dorazila i současná parta z Centra kultury v Písku, která přivezla dokonce třídní knihu. S mírným zpožděním se objevili i komplet milevští radní, když skončili své dnešní zasedání na radnici. Koneckonců milevský starosta Ivan Radosta je jedním ze spolužáků Josefa Kašpara. Ten čelil dotazům, jestli upřednostňuje coby kapelník skupiny Elizabeth muziku anebo malování. A to ještě Josefův bratr Jaromír off record prozradil, že bývaly doby, kdy byl pro Josefa na prvním místě sport, byl fotbalovým brankářem a chtěl být sportovním novinářem.

 

Vernisáž uvedl budějovický galerista Jiří Reiniš a zahrál na ní jazzový kytarista Jiří Výborný. Výstava nazvaná Dopisy z Paříže - v exprexionistickém duchu, kterému Josef Kašpar propadl, zachycuje nálady a pocity. Bouřlivě pestrobarevná díla z 90. let gradují k současným, z nichž vyzařuje ladná harmonie. Akademický malíř Roman Kubička, který Josefa Kašpara na budějovické pedagogické fakultě učil, by musel mít radost.

Polovina z vystavených obrazů vznikla za poslední dva měsíce, když se termín výstavy hrozivě přibližoval. Jak to mohl malíř vůbec stihnout? "Nechodím do fitka, večer jsem sednul a maloval. Nanesu barvu a sleduju, co se děje. Vlastně je jen důležité vystihnout okamžik, kdy přestat," vysvětluje Josef Kašpar, že i tečky, čárky a vlnovky mají svůj řád. Samostatnou výstavou se výtvarník z Milevska prezentuje po dvanácti letech.

Víc z toho, co říkal autor, i z toho, co o autorovi říkali ostatní, bude v příštích Milevských novinách.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace