Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Madam Colombová zasahuje

  sobota 28.3 19:30 - Třeboň, Divadlo J. K. Tyla

  Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

Kriminalisté zahájili stíhání kvůli usmrcení z nedbalosti, trest může být až šest let vězení

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Ve věci smrtelného pracovního úrazu zahájili českobudějovičtí kriminalisté koncem srpna trestní stíhání fyzické a zároveň právnické osoby, zastupující jednu z poboček celorepublikové firmy zabývající se kovovýrobou v krajském městě. „Svým opomenutím a zároveň nedbalostním jednáním mohli pravděpodobně zavinit smrt svého zaměstnance (ročníku narození 1994) z bývalé federativní republiky Jugoslávie, a to tak, že zanedbali své povinnosti vyplývající z jejich povinnosti v oblasti technologického postupu při manipulaci s materiálem a řádného školení bezpečnosti při práci,“ upřesnil policejní mluvčí Milan Bajcura.

 

K události došlo loni 17. října v odpoledních hodinách ve výrobní hale určené pro vážení, skládání a čištění pozinkované oceli. Jeden ze zaměstnanců podle policie vezl na vysokozdvižném vozíku hutní materiál o váze 2 tun a v poloze 3,5 metru nad zemí řidič prudce zastavil a vozík se převážil na přední část. „Zde se nacházel zmíněný cizinec, který s dalšími kolegy na zemi rovnal hutní výrobky a následně utrpěl velmi těžká mnohačetná zranění, s nimiž byl transportován do nemocnice. Zde po více než dvou hodinách zraněním podlehl," přiblížil Milan Bajcura.

K případu si kriminalisté vyžádali výsledky soudní pitvy, znalecké posudky i zprávu z inspektorátu bezpečnosti práce, na jejichž základě zahájili trestní stíhání pro naplnění skutkové podstaty zločinu usmrcení z nedbalosti. „V případě prokázání viny hrozí obviněným dle trestního zákoníku trest odnětí svobody na jeden rok až šest let," poznamenal mluvčí.

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • F. K. Ladislav 

  Reagovat

   

  Technologický postup ani školení BOZP nezaručí, že vzv neřídí idiot. Žádný materiál se nepřeváží na vidlích 3, 5 m vysoko. Buď se jede, nebo zvedá náklad. Pokud řidič nevidí před sebe tak couvá nebo si zajistí dalšího, co mu ukazuje. Otázka je, jak jsou školeni cizinci nebo jestli je v té firmě vedoucí nenutí porušovat předpisy pro větší produktivitu
  Ale každopádně je hlavní vina na řidiči.

  Vloženo 3.9.2019 18:25:16

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace