Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Madam Colombová zasahuje

  sobota 28.3 19:30 - Třeboň, Divadlo J. K. Tyla

  Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

Má město Písek vlastnit restauraci na zimním stadionu?

PÍSEK – Restauraci na zimním stadionu v Písku nedávno město složitě vykupovalo, aby zajistilo strategický vchod pro splnění požárních předpisů a mohlo využívat jeho plnou kapacitu pro větší zápasy a koncerty. Sotva ale přešla restaurace do majetku města, přistála na radnici žádost o odkup objektu. Rozhořela se kolem toho další polemika, jestli město opravdu musí vlastnit celou restauraci a nemá si nechat jen vchod na zimní stadion od tenisových kurtů, který je její součástí. Stadion je v majetku města, ale například sousední hotel už pár let zvelebuje jiný vlastník.

 

Nový zájemci teď nabídli městu za restauraci 4,5 milionu korun, tedy stejnou částku, za jakou Písek objekt koupil od předchozí majitelky. Odbor správy majetku městského úřadu v Písku k tomu vydal prohlášení, že jde o strategický vstup na stadion, kde si město nechalo raději zřídit i věcné břemeno přístupu pro případ, že by někdy v budoucnu zastupitelé rozhodli o prodeji. „Nicméně vlastnictvím této nemovitosti je město rozhodně v silnější pozici," tvrdí úředníci.

Proti prodeji nedávno koupené restaurace se vyslovil také odbor výstavby, proti je i majetkoprávní komise města a prodej nedoporučily ani Městské služby Písek, které stadion spravují. Poukázaly na předchozí komplikované jednání o výkupu nemovitosti.

Místostarostka Petra Trambová (Pro Písek) zmínila, že už byl vybrán i nájemce restaurace. „Měli bychom tak mít zajištěný provoz. Přikláním se k názoru restauraci neprodávat," uvedla. I dřívější kritik výkupu restaurace Jiří Hořánek (ANO) uznal, že kdyby teď město zase nabídlo objekt k prodeji, zachovalo by se zvláštně. „Když jsme nemovitost kupovali, tak jsem byl proti. Město má sedm hospod a nepotřebuje osmou. Převážil ale názor strategického přístupu na stadion. Přestože jsem byl proti koupi, tak budu hlasovat proti prodeji. Pokud trvají argumenty důležitosti vchodu, byli bychom při změně názoru za šašky," řekl Hořánek.

Zastupitel Karel Vodička (KSČM) je toho názoru, že by si město vystačilo u vchodu od kurtů jen s věcným břemenem a restauraci zajišťovat nemusí. Michal Čapek z hnutí ANO také připomněl, že by restauraci klidně zájemcům prodal. „Zajistili jsme vstup, což se od nás očekávalo. Město by nemělo být provozovatele gastrozařízení. Je mi jedno, jestli tam bude gastro nebo byty. Vstupu na stadion byl zajištěn," doplnil Čapek.

Souhlasil s ním i Pirát Josef Soumar, který si myslí, že vchod na stadion by šel od restaurace majetkově oddělit. „Pokud tu chybí nějaká služba pro občany, mělo by jí město zajistit. Pokud tu ale je konkurenční prostředí, nemělo by město restaurační zařízení držet," řekl Soumar, který navrhl restauraci prodat přes výběrové řízení. Chtěl, aby úředníci zajistili majetkové oddělení vchodu na stadion od restaurace, aby mohla být hospoda prodána.

„Nejsme už veřejnosti pro blázny?," ptal se Marek Anděl (Písek sobě). „Město by mělo být čitelné a mělo by vědět, co chce. Byl jsem proti koupi restaurace. Když už jsme tam ale vybrali nájemce, tak bychom to zase neměli měnit," myslí si Anděl.

Návrh Josefa Soumara získal dvanáct hlasů, což o dva hlasy nestačilo ke schválení. Nadpoloviční většinu ale nezískala ani varianta neprodávat restauraci. Pro tu hlasovalo 13 zastupitelů. Přijato tak nebylo žádné nové usnesení a v platnosti zůstávají původní rozhodnutí.

 

Diskuse k článku - 5 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Trenér 

  Reagovat

   

  Kdyby raději město odkoupilo louku na Hradišti, kde trénujou stovky dětí a mají tam podmínky, které hrozí úrazem. Ale holt tam nejsou žádní radní... A děti jsou všem jedno

  Vloženo 29.8.2019 12:52:17

  • oila 

   Reagovat

    

   Teď tam starostka střihala pásku v lese, tam ale asi trenink není možný. Cvičební prvky pěkně drahé celé to stálo 1,6 mil. Kč.

   Vloženo 30.8.2019 07:42:26

 • písečák 

  Reagovat

   

  Město nemá provozovat restaurace, pneuservisy, pohřební služby, půjčovny kol atd. Město má zajistit posekané trávníky, chodníky bez sněhu a aby ve městě bylo bezpečno!

  Vloženo 29.8.2019 07:51:17

  • Eva 

   Reagovat

    

   S tím souhlasím!!!!!!!

   Vloženo 29.8.2019 08:33:46

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Pokud jde vchod oddělit, jako že jde, nechápu, proč to úředníci ještě neudělali. Predpokladam, že už se na provoz restaurace na městě někdo třese a rada města to brzo schválí...

  Vloženo 28.8.2019 21:44:39

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace