Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Od Trosek na Hruboskalsko

  středa 26.2 16:30 - Městská knihovna Jindřichův Hradec

  Beseda.

 • Toulky za poznáním - Antarktida II.

  středa 26.2 18:00 - Dům kultury Milevsko

Zobrazit všechny události
 

Má pro Prachatice smysl letní kino za více než 50 000 000?

Dnešní stav prachatického letního kina, které není využíváno řadu let. , Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

Dnešní stav prachatického letního kina, které není využíváno řadu let.     Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

PRACHATICE – Prachatice mají připravený projekt na přebudování bývalého letního kina na letní multifunkční areál. Momentálně na něj město ale nemá. Protože kvůli rekonstrukci bazénu má v podstatě jen na běžný provoz a renovace majetku. Do zásadních změn se pouštět letos nemůže. Kdy na přestavbu kina dojde, není zatím jasné, ale co budí diskuse, je cena. Odhadované náklady přesahují 50 000 000 korun a při cenách, za jaké se dnes zakázky soutěží, to může být nakonec i 60 000 000 korun. Areál nemá soužit jen jako kino, ale také pro různé akce a koncerty a divadla.

 

Starostovi Prachatic Martinovi Malému jsme kvůli tomu položili několik otázek. V jaké fázi je nyní ten projekt?
Máme hotovou projektovou dokumentaci a povolení. Když budeme mít peníze, můžeme začít stavět. Předpokládáme, že to budeme dělat v tomto volebním období. Bude se to realizovat podle té studie, kterou jsme k tomu měli. (je vyvěšena u kina – pozn. redakce)

Ve městě asi panuje shoda, že by se s letním kinem mělo něco dělat, ale není více než padesát milionů korun už příliš?
Tak mi řekněte, jak jinak to jinak udělat?

Vždy je to o tom, jestli nehledat levnější řešení, když příjmy města nejsou neomezené. Není lepší zkusit hledat levnější řešení?
Bude to prakticky nové letní kino vybudované na zelené louce. To co tam je dnes, bude všechno demontováno. Je v tom i vybavení technikou.

O tom, že byste ty náklady nějak snížili, neuvažujete? A to i vzhledem k tomu, že v provozu to bude vzhledem ke klimatickým podmínkám jen zhruba tři měsíce v roce?
To je stejné, jako když třeba pan zastupitel Nepustil tvrdí, že není třeba dávat vždy přednost nejlevnějším řešením. Určitě by šlo letní kino udělat z betonu. Nepoužívat tam tradiční materiály. Je to přitom na hranici městské památkové rezervace a asi by to neprošlo přes památkáře. Ale řešení by to bylo a zvolili bychom nejlevnější materiály. Ale neprojde nám to přes památkovou péči.

Budou na to nějaké dotace?
Zatím nevíme o tom, že by na to nějak dotace byly. Takže předpokládáme, že to vše bude děláno za finanční prostředky města. A mělo by to být v nějaké symbióze se Štěpánčiným parkem. To znamená, že povrchy třeba budou kamenné jak v parku, tak i v kině. Že na obou místech budou kamenné zídky. Materiálově by to mělo hrát dohromady. A ti, co to projektovali a navrhovali, na to vše brali zřetel. A proto to navrhli, jak to navrhli. A myslím si, že ten návrh je skvěle zapadající do celé té oblasti.

V postatě to bude stát jako Hulák, anebo jako rekonstrukce divadla. Proto se stále ptám, jestli to není moc?
Je to cena za kvalitu a provedení, které zapadá do celé té oblasti. Myslím, že to za to stojí. I když nejsem z té ceny nadšený. Osobně jsem si myslel, že by se to dalo udělat levněji, ale rozumím celému tomu konceptu. A optikou dnešních cen za stavební práce se to dá těžko srovnávat s cenou Huláku před dvanácti lety. Byly nižší výplaty a materiály nestály to, co stojí dnes.

Takže by tam společně se Štěpánčiným parkem mělo vzniknout jakési velmi krásné místo v centru města?
Ano. Tak to je. Štěpánčin park bude nádherné místo a krásně to bude v symbióze s letním kinem.

Diskuse k článku - 2 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • František 

  Reagovat

   

  Dobrý den, osobně jsem pro kino, ale v jiné části města (Lázně svaté Markéty). Tam nebude provoz kina nikoho rušit a navíc by to možná bylo i výrazně levnější řešení. Vzorem nám mohou být Karlovy Vary. Park následně můžeme rozšířit např. o reprezentativní promenádu, vodní plochu atp.

  Vloženo 11.2.2019 19:53:36

  Vaše reakce:

  Zbývá znaků: 1200
   
 • Petr 

  Reagovat

   

  Už aby to bylo. V Prachaticích chybí.

  Vloženo 11.2.2019 17:58:58

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace