Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Jednatel Služeb Města Milevska oznámil rezignaci

Vít Král , Autor: L. Kolářová

Vít Král     Autor: L. Kolářová

MILEVSKO - Na dnešním zasedání zastupitelstva města oznámil jednatel Služeb Města Milevska Vít Král, že včera podal k rukám starosty města Ivana Radosty rezignaci na svou funkci. Reagoval tak na dotaz zastupitelů, jak se bude řešit rozjitřená situace v městské společnosti, kde oba technici a účetní oznámili, že odejdou, pokud by měli nadále spolupracovat s jednatelem Králem. Zastupitele Michala Polaneckého zajímalo, jak bude v případě odchodu obou dispečerů zajištěna zimní údržba.

 

Až do závěrečné diskuse o tom nepadlo ani slovo, na přímý dotaz starosta Ivan Radosta shrnul poslední vývoj z minulého pondělí, kdy po společném jednání dozorčí rady Služeb a radních zasedla rada města v pozici valné hromady služeb a na návrh radního Martina Kupce hlasovala o odvolání jednatele Krále. Situace ale skončila patem. Pro odvolání byli Michal Horek (Jihočeši 2012), Karel Procházka (Jihočeši 2012) a Martin Kupec (ANO). Proti se postavili Ivan Radosta (Jihočeši 2012), Petr Barda (Jihočeši 2012) a Jaroslav Mácha (ČSSD). Sedmý radní Bohuslav Beneš (KSČM) se zdržel hlasování a tím žádné rozhodnutí nepadlo. Starosta města se po tomto jednání vyjádřil, že situaci ve Službách musí jednatel vyřešit nebo rezignovat.

Vít Král dnes zastupitelům oznámil: "Dispečeři zůstávají, jejich podmínkou byla moje rezignace a já jsem včera do rukou pana starosty podal rezignaci. Současně jsem ji rozeslal členům valné hromady."

Radní Kupec poté sdělil, že za této situace nominant ANO Martin Husa zůstane předsedou dozorčí rady Služeb. Po minulém pondělku předseda Martin Husa i další dva členové dozorčí rady Jiří Kotalík a Jan Kozák dali najevo vůli skončit za dané situace v dozorčí radě.

Vít Král dnes zastupitelům sdělil, že se svou rezignací seznámil dnes i zaměstnance Služeb Města a nyní je na dozorčí radě a valné hromadě, aby jeho rezignaci přijali. Poté tedy bude město znovu hledat jednatele této městské organizace. Vít Král zůstává koordinátorem organizační složky Živé Milevsko a dal na vědomí, že v této funkci má zájem dál pracovat. Starosta města Ivan Radosta zároveň oznámil, že se vzdá gesce radního, který má na starosti Služby Města a dá tuto oblast k dispozici někomu jinému.

Diskuse k článku - 74 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • zvědavý 

  Reagovat

   

  Jednatel SMM podal rezignaci a pan starosta Radosta v jehož gesci se městská společnost SMM nachází také rezignoval na tuhle gesci. Pan Král jako jednatel, který je za služby odpovědný za krátký čas ve své funkci způsobil stav, kdy prakticky tuhle společnost přivedl ke kolapsu, když pod ním nechtěli dále pracovat klíčoví pracovníci služeb. Důvody jsou obecně známé. Atypické propojení organizací v jedné a to SMM a ŽM pod vedením jednoho člověka, který bere dva platy a přijal do městské organizace starostovu dceru na pozici kooridinátora, neplacení nájmu jedné organizace druhé a tak by se nechalo vyjmenovávat dál. Oba jmenovaní pánové nyní jako by nic opustí organizaci, ve které zanechali zmatek. A pan Král oznámil, jako by nic, že bude pokračovat v ŽM, které způsobilo městu škody, při krácení dotace a neumožnění odpisu ztráty a oba si myslí, že se pojede dále ve vyjetých kolejí jako by nic. A kde je odpovědnost pánové? Také by mě velice zajímalo, jakým způsobem získal pan Král pozici koordinátora v ŽM.

  Vloženo 12.9.2019 13:14:32

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Jestli bylo výběrko, jako když vybrali Ninu, tak to bylo jasný.

   Vloženo 12.9.2019 13:18:04

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Tohle to je možné jenom ve státním a obecním a vmaskarnim meste

    Vloženo 12.9.2019 13:50:57

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  A neměl by se koordinátor Živého Milevska taky vybrat ve výběrovém řízení? Konalo se vůbec?

  Vloženo 12.9.2019 10:35:09

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Jistě, že by měl. Nejpravději podobně přímo musí.

   Vloženo 12.9.2019 10:37:25

 • Koks 

  Reagovat

   

  A neměl by rezignovat i pan starosta Radosta? Moc to nesleduju. Ale nový, mladý a nezkažený místostarosta pan Horek mi připadá 10x schopnější než starý kozák pan Radosta. Minimálně se zdá, že v sobě nemá Palašske sklony, většinou plné sliby a nelže. To o tom prvním jmenovaném říci nelze.

  Vloženo 12.9.2019 10:11:14

  • Jack 

   Reagovat

    

   Ale má. Zlatej radost. Co předvedl Horek? Kromě natřásání na akcích KD a facebooku?

   Vloženo 12.9.2019 11:25:20

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    a co předvedl radosta?

    Vloženo 12.9.2019 11:33:42

    • anonymní čtenář 

     Reagovat

      

     Alespon je vzdelany a ne nymand jako Jack

     Vloženo 12.9.2019 12:33:03

   • Džek 

    Reagovat

     

    velká pravda

    Vloženo 12.9.2019 15:23:52

    • Džuk 

     Reagovat

      

     ANO velká pravda,Radosta by měl sám odejít, když nedokáže komunikovat s obyčejnými lidmi a podlézá vrchnosti.
     Za bolševíka by takového politika povýšili, aby se ho zbavili. A Radosta díky komoušum se stal podruhé starostou.

     Vloženo 12.9.2019 17:21:35

 • Polibek smrti 

  Reagovat

   

  Polibek smrti uštědřil koordinátorovi ŽM a současně jednateli SMM a současně též celému ŽM Milevský starosta Ivan Radosta, tím, že dopustil, že na místo koordinátora v městské organizaci ŽM byla vybrána ve výběrovém řízení, které organizoval pan Král dcera starosty Radosty Nina Fialová, z jednoho účastníka výběrového řízení za plat 26 800, Kč měsíčně na 0,8 úvazku, i když studuje VŠ.

  Vloženo 12.9.2019 09:51:53

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Reaguju tady na někoho kdo píše, že moc čtete Milevský plátek. Uvědomte si tady z tý diskuse jaká je atmosféra v Milevsku a to mají na svědomí Milevský noviny. Nasraly se sem do města a nenechají ho klidně žít. O tom by určitě mohly mluvit i v Písku nebo Táboře jak by se jim tam v klidu všechno řešilo kdyby Kolářová neustále do všeho neryla. Na malý města se takový noviny nehodí. Jen dělají zle mezi lidma.

  Vloženo 12.9.2019 09:16:36

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Ještě, že MN jsou. všechno držet pod pokličkou a hrát si na svém písečku. To byla Milevská politika a tradice. Rodinné klany, přátelstva a propojence mající také za následek, že z Milevska se stalo vylidňují se město a stárnoucí enkláva. Tyhlety staré struktury v Milevsku občanům kálejí na hlavu a jen díky a MN jim to ještě na hlavě nerozmazávají. Paní Kolářová z milevskych je dobrá redaktorka a dělá dobře svoji práci. MN vydržte.

   Vloženo 12.9.2019 09:35:36

   • dobře svou práci? 

    Reagovat

     

    chvílemi na úrovni Blesku :-D Uz se všichni probuďme!! Milevsko se vylidňuje protože tu jsou malé platy, když budete někde studovat tak se určitě nevrátíte někam kde svůj obor 1. neuplatníte, 2. vás nezaplatí!!! To je hlavní problém Milevska. A průmyslova zona nebude..

    Vloženo 12.9.2019 11:04:52

    • anonymní čtenář 

     Reagovat

      

     Vy to nechapete. Podivejte na tu diskuzi tady. To je tim ze MN davaji najevo ze o vsem se ma diskutovat a nevzdavaji zadnou uctu ani zadnemu vedeni, ale ani cirkvi nebo si nevazi pana Schwarzenberga a porad se do nej navazi. Pro to kdo muze tady mit media by se melo taky delat nejake vyberove rizeni a ne ze kazdy koho to napadne a pak takhle skodi a uplne znici jedno cely mesto.

     Vloženo 12.9.2019 11:22:23

     • anonymní čtenář 

      Reagovat

       

      Až to budou dělat v Milevsku dobře, tak je nikdo kritizovat nebude.

      Vloženo 12.9.2019 11:26:55

      • pozorovatel 

       Reagovat

        

       MN píší aktuálně, věcně, korektně a objektivně. Vážně uvažuji o tom, že si je předplatím. Stačil mě oslavný článek pana milevského starosty v propagačním MZ ( plátek placený městem Milevskem ) o tom jak, jak se mu způsob léta v Milevsku zdá se býti povedeným. Samá chvála, v Milevsku je vše zalito sluncem, jsem z toho nabyl dojmu. Protože v Milevsku drtivá většina zastupitelů nepracuje a opozice tam prakticky není jsou MN jediným zdrojem objektivní seriozní informace. MN dělají dobrou práci a je dobře, že vycházejí. Nenechte se zastrašit a zviklat.

       Vloženo 12.9.2019 11:47:48

      • portyčák 

       Reagovat

        

       TY jsi pašák a děláš vše bez chyb , viď .Ano anonymně lze napadat , protože to je pro milevské to pravé , modré.

       Vloženo 12.9.2019 13:08:32

       • anonymní čtenář 

        Reagovat

         

        zato TY jsi neanonymní adresný ……..…………...

        Vloženo 12.9.2019 13:19:16

        • Viktor Benedik 

         Reagovat

          

         Já žiji a bydlím v portyči, ale ty jsi vesničan , který neví , ani kde je Záhoří, tak již zavři hubu , ty co všechno znáš.

         Vloženo 12.9.2019 18:37:35

  • Písek a Tábor 

   Reagovat

    

   je mají taky, ale nikoho tam nebaví si dopisovat tak jako v Milevsku, a hádat se nad články tendenčně a nepřesně napsanými tak aby vzbudily přesně tuhle hysterii.. a ve středu se dobře prodávaly MN

   Vloženo 12.9.2019 10:56:22

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace