Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Přes sto dobrovolníků se vydalo uklízet Orlík

 Autor: Martin Petřík

    Autor: Martin Petřík

PÍSECKO – Státní podnik Povodí Vltavy ve spolupráci s Českým rybářským svazem a Českým svazem ochránců přírody uspořádal dobrovolnickou akci na pomoc přehradě Orlík. Konala se v sobotu 15. února a jejím cílem bylo uklidit písčité dno přehrady ještě předtím, než jej při napouštění zaplaví voda.

 

Mimořádná situace poklesu hladiny přehrady dala lidem možnost vyčistit písčité dno od odpadků. Nejednalo se ale pouze o uklízení. Lidé si mohli také prohlédnout krásy přírody kolem těchto mnohdy jinak nedostupných míst. Celkem se uklízelo na devíti úsecích.

Okolo koryta Vltavy byly k vidění různé železné věci, stará kola, papíry, plasty a dokonce i koberce zarostlé v zemi. Zkrátka každý, kdo přišel uklízet, měl práce dost. O akci byl možná o něco menší zájem, než by se za dobrého počasí očekávalo, ale někteří lidé dojížděli i později, aby také přiložili ruku k dílu. 

Diskuse k článku - 5 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • dobrovolník 

  Reagovat

   

  Byl jsem nemile překvapen množstvím rybářských vlasců, které mnohdy nebylo možné ani rozmotat a vytahat ze země...jsem rád, že mě to k rybářství netáhne a nenechávám po sobě takový bordel.

  Vloženo 18.2.2020 09:44:19

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Foto č. 9, jak tam sere ten čokl, nemá chybu :-D

  Vloženo 16.2.2020 12:59:56

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  JčTeď na webu sleduji pravidelně, tištěnou verzi nepravidelně. Bylo to někde zveřejněno před akcí? Ke mně se to nedostalo, možná víc lidí je na tom stejně, a proto nepřišli.

  Vloženo 16.2.2020 12:43:22

  • Miloš Zvonař 

   Reagovat

    

   Přidejte se na FB ke skupině Přehrada Orlík nebo Orlík cup, uvidíte info o akcích na přehradě. Jinak podle odhadů se úklidu zúčastnilo cca 400 dobrovolníků. Sebralo se 30 tun objemného odpadu a 600 stolitrových pytlů drobného.

   Vloženo 17.2.2020 08:09:36

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    A jo, tak možnosti FB jsem zjevně podcenil.

    Vloženo 18.2.2020 07:14:44

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace