Kdy a kam

 • Naše třída

  Úterý 22.1 19:00 - Tábor, Divadlo Oskara Nedbala

  Emocionální drama.

 • Maškarní ples

  Úterý 22.1 19:00 - Sezimovo Ústí, Spektrum

  Projekce opery.

Zobrazit všechny události
 

Milevsko hostilo mezinárodní mistrovství republiky ve vyprošťování zraněných osob. Vyhráli Rakušani

MILEVSKO – Organizace záchranářů Racing rescue pořádala v sobotu 26. května osmý ročník mistrovství republiky ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel. Akce se uskutečnila na parkovišti u fotbalového stadionu a zúčastnilo se jí osm družstev. Soutěž, nad níž převzali záštitu jihočeská hejtmanka Ivana Stráská a milevský starosta Ivan Radosta, měla tentokrát i mezinárodní rozměr. Přijel rakouský tým FF Inzing a odvezl si vítězství.

Od rána nastupovaly týmy k zásahům ve dvou disciplínách Standard a Rapid. V první rozhodčí sledovali dokonalost techniky vyprošťování a ve druhé šlo o rychlost. Soutěž byla mezinárodní, protože se jí zúčastnil rakouský tým FF Inzing, který soutěž vyhrál. Na druhém místě skončili hasiči z Votic a třetí byli záchranáři z Březové nad Svitavou. Čtvrté místo obsadil tým Jedovnice, páté byly Lochenice, šestí domácí Racing rescue, sedmí HZP DP Praha a osmí písečtí hasičští záchranáři.

I v letošním ročníku se o přísun starých aut, určených k rozstříhání, postarala místní firma FAST Kovošrot a pořadatelé připravili i doprovodný program pro děti. 

 

Diskuse k článku - 14 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 • Libor 

  Reagovat

   

  Jak může někdo nazvat srandamač ve vyprošťování kam se může kdokoliv přihlásit bez jakékoliv kvalifikace mezinárodním mistrovství republiky je mi záhadou.

  Vloženo 1.6.2018 05:31:38

  • Marek 

   Reagovat

    

   Protože kvalifikace je akorát český výmysl respektive nesmysl, přehlídka bafunaru, politická záležitost.Pak podle toho ty "kvalifikace" vypadají viz. Český Krumlov aj. Mistrovství Rakouska, Německa, Francie, Lucemburska, Anglie, Mistrovství Světa, nikde se nekvalifikuje všude si organizátor vybírá na základě došlich přihlášek, stejně jako v Milevsku.Ale chápu Libore, prostě tomu jen nerozumíš. To že se do Milevska sjíždí nejlepší týmy z ČR. je fakt a nepotřebujeme k tomu něčí povolení. To je to vás sere! Pro Tvou informaci, soutěž Mezinárodní mistrovství ČR vznikla v době kdy v ČR nic takového pro dobraky nebylo!

   Vloženo 1.6.2018 08:14:12

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    a z kolika přihlášek se v Milevsku vybíralo?

    Vloženo 1.6.2018 18:49:03

    • Marek 

     Reagovat

      

     Rádi odpovíme oficiální cestou. Příchozích přihlášek bylo víc než družstev na soutěži.

     Vloženo 1.6.2018 19:43:09

  • Marek 

   Reagovat

    

   Prostě se pánové už jednou pro vždy smiřte s tím že soutěže VZOHV nejsou jen vysadou rádoby vyvolených, ale že je může dělat a účastnit se jich kdo na to má koule a nebojí se!

   Vloženo 1.6.2018 08:19:04

 • J.Č. 

  Reagovat

   

  Vážení klid, zřejmě se jedná o zakomplexovaného jedince, který toho v životě moc nedokázal, tzv. škodič! Akce Racing Rescue získávají každým rokem více na oblibě u veřejnosti profesní i politické a má to své opodstatněné důvody. Holky a kluci do toho dávají srdíčko a výsledkem jsou jedny z nejlepších soutěží na území ČR. To že s nimi spolupracuje i okresní sdružení v Písku na poli TFA má své důvody. Jirku Heinricha znám leta a moc dobře vím jakým způsobem a proč si vybírá své spolupracovníky. Osobně neznám žádné jiné hasičské sdružení, které by ročně organizovalo tolik akci pro kolegy ve svém rajonu jako je právě Racing Rescue. Měli by jste si jich vážit a ne na ně plivat! Ale to bychom nesmeli být v Čechách, hold závist. A pseudo jednotka? Hasičem z povolání jsem takřka 30 let a svědomitě mohu říci že od Hasičů Racing Rescue by se mohla vyprošťování učit většina JPO II a III a co hůř, řada profesionálních hasičů!
  S tím zařazením to není špatný nápad Máro, techniku máte suprovou, co vás znám tak minimálně 7 let dokážete fungovat bez vnějších finančních zdrojů, tzn. jste finančně soběstační, jděte do toho! Blíží se volby, na úspory z městské kasy by mohl někdo slyšet.Jirka

  Vloženo 30.5.2018 09:42:46

 • Marie 

  Reagovat

   

  Vždyť je to tam pokaždý fajn, i pro děti. Nechápu o co zas komu jde že musí rejt do lidí co dělají něco pro ostatní. Měli byste si vzpomenout na pana Kortana kterýho tak otrávili, že už není žádnej Kolečkovej den. O tom vám jde? Aby v Milevsku nebylo nic než tyhle zapšklý lidi?

  Vloženo 29.5.2018 21:53:19

 • Marek 

  Reagovat

   

  Ano to je fakt, na příští rok se sem po zkušenosti hasičů z Inzingu chystají další jednotky. Ukázali jsme jim že čeští dobrovolni hasiči to není jen stříkání vody na terče a chlast, což bohužel je naše pověst doma u v zahraničí ale že něco umíme ať již co se týče organizace akcí tak hasiciny. Díky tomu se dá počítat s vyšším politickým zájmem, přeci jen mezinárodní spolupráce, navíc Česko - Rakouská je v kurzu! Takže doporučuji na příští rok obalit necim nervy, aby nepraskla žilka! Čokoláda prý funguje dobře! :-D

  Vloženo 29.5.2018 14:54:50

 • Eva 

  Reagovat

   

  Milý anonyme,
  myslím si, že o tom, koho podpoří paní hejtmanka a pan starosta, si rozhodnou oni sami a nepotřebují rady od někoho, kdo nehodlá napsat ani své jméno do komentáře. Tato akce je známá po celé ČR. Letos se uskutečnil 8. ročník. Rády se sem vracejí jednotky z celé republiky a jezdí stále nové. Nehledě na to, že dorazila jednotka i z Rakouska. Na základě jejich letošních zkušeností se na další ročník chystají z Rakouska minimálně tři.
  Jestli máte problém s nedostatečnou podporou jiných hasičských jednotek, tak s tím především musíte dělat něco vy sami. Podporu dostala mimochodem akce jako taková a ne jednotka dobrovolných hasičů. Takže nepleťte dohromady hrušky s jablky. Veřejnost na takovéto akce ráda chodí nejen kvůli soutěži samotné, ale i kvůli doprovodnému programu, hasičské technice a vybavení a že mohou vidět hasiče v akci. Je mrzuté, že z jižních Čech byl pouze Písek, ale zároveň chválihodné, že alespoň oni.

  Vloženo 29.5.2018 14:34:51

« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace