Muž našel v lese u Lenory dělostřelecký granát
PRACHATICKO - Policisté z Volar vyjížděli ve čtvrtek 4. srpna dopoledne k nálezu munice v lese v okolí Lenory. Granát si následně odvezl k odborné likvidaci pyrotechnik.
Policisté z Volar místo zajistili až do příjezdu hlídky z Horní Vltavice, která si případ, podle místní příslušnosti, převzala. „Přivolaný pyrotechnik na místě konstatoval, že se jedná o dělostřelecký granát z druhé světové války. Granát pyrotechnik zajistil a odvezl ho k odborné likvidaci. Při manipulaci s nalezenou municí se nikdo nezranil, ani nedošlo ke škodě na majetku,“ uvedla policejní mluvčí Lenka Pokorná.
Nález munice není na Prachaticku výjimečnou událostí. V pátek 29. července nalezla žena na louce v obci Slunečná zhruba 100 metrů od domu protitankovou střelu do Bazuky. Přivolaný pyrotechnik určil, že se jednalo o protitankovou střelu do přenosné ruční zbraně Bazooka, ráže 60 mm, označení M6A3, pocházející z druhé světové války.

Diskuse k článku