Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Vokální soubor X-TET

  sobota 7.12 18:00 - Kaple Nanebevzetí Panny Marie, Štítného ulice, Jindřichův Hradec

  Koncert.

 • Tim Rice, Andrew Lloyd Webber Evita

  sobota 7.12 19:00 - DK Metropol, České Budějovice

  Muzikál podle životního příběhu Evy Perónové.

Zobrazit všechny události
 

Muž usedl za volant s třemi promile, policisté mu zadrželi řidičák

KLENOVICE – Opilý řidič byl ve čtvrtek 17. října po půl třetí odpoledne zkontrolován policejní hlídkou na hlavním silničním tahu I/3 v katastru obce Klenovice na Táborsku. Muž středního věku z Táborska řídil osobní vůz Seat Ibiza a nadýchal dvakrát v krátkém sledu přes tři promile. „Hladina alkoholu v dechu při prvním měření dosáhla hodnoty 3,01 promile, při druhém měření pak dokonce 3,24 promile. Další jízda byla řidiči zakázána a na místě mu bylo zadrženo řidičské oprávnění,“ upřesnil policejní mluvčí Miroslav Doubek.

 

Muž, který usedl za volant svého automobilu ve stavu vylučujícím způsobilost k řízení motorového vozidla, se tak stal důvodně podezřelým ze spáchání trestného činu, a to přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. „Trestní zákoník za takovéto jednání stanoví, mimo jiného, až trest odnětí svobody na dobu až jednoho roku. O konkrétní podobě a výši trestu rozhodne soud," dodal Miroslav Doubek.

Diskuse k článku - 3 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Bob 

  Reagovat

   

  A já bych se zase bál potkat takovýho nezodpovědnýho imbecila na silnici, tudíž bych byl pro doživotní zákaz řízení vykonaný formou exemplárního odstřelu takového primitiva.

  Vloženo 22.10.2019 17:02:32

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Ten se toho nebál...

  Vloženo 22.10.2019 13:31:00

 • Tom 

  Reagovat

   

  Tak přes 3 promile je zcela určitě stav, vylučující způsobilost řídit motorové vozidlo. Takže jednoznačně trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky, § 274 Trestního zákoníku.

  Vloženo 22.10.2019 13:18:56

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace