Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Holubářský ples

    pátek 21.2 20:00 - V sále Řepečské hospůdky

    K tanci a poslechu zahraje kapela Doubravanka.

  • Ples sportovců 2020

    pátek 21.2 19:00 - Písek, KD

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Muži z Nových Kestřan to dali! Publikum si nadšením málem vyřvalo hlasivky

NOVÉ KESTŘANY – Už jen dvě kola a bude rozhodnuto, kdo se stane mistrem sezony v požárním útoku na Strakonicku. Dnes, v sobotu 17. srpna, se sbíraly cenné body v Nových Kestřanech, jejichž tým usilovně bojuje o prvenství v okresní soutěži s Litochovicemi. I tentokrát to byl lítý boj. Kestřanští muži měli z pekla štěstí. Na domácí půdě zdolali terče za skvělých 18,52 a vyhráli. Publikum při jejich útoku trať bedlivě sledovalo a když to padlo, všichni měli ruce nahoře a málem si vyřvali hlasivky nadšením. Domácím ženám se příliš nedařilo, skončily sedmé z osmi týmů.

Litochovice se musely spokojit s druhým místem. Do předposledního kola, které se odehraje příští sobotu v Rovné, tak jdou Kestřany a Litochovice do boje pouze s dvoubodovým rozdílem.
Mezi ženami byly nejlepší hasičky z Novosedel s časem 19,79. Ty se perou o celkové prvenství se Štěchovicemi. Dnešní útok se ženám ze Štěchovic poněkud zkomplikoval. Dokonce dostaly neplatný pokus, ale podaly protest a po bližším zkoumání záznamů z fotoaparátů a mobilních telefonů rozhodčí uznali, že neoprávněně. Mohly tedy útok zopakovat a i když byl famózní, musely se spokojit se stříbrnou pozicí. Třetí skončily ženy z Poříčí.
Mezi veterány jsou průběžně na prvním místě Černětice, ale těm se dnes fakticky nevedlo, ze čtyř týmů skončily na chvostu. Vyhrál Dřešín s časem 22,51.
Proč jsou Kestřanští letos tak nadupaní a jedou na plný plyn? Proč se neúčastnili supermani ze Sudoměře? Proč do strakonické okresní soutěže naskočil tým Jehnědna z Písecka? Jaké náročné reálné zásahy za sebou mají jednotky sborů dobrovolných hasičů? A jaké luxusní menu se podávalo u občerstvení? Vše víme a prozradíme v Týdeníku Strakonicko ve středu 21. srpna.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace