Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Michail Bulgakov - Mistr a Markéta

    středa 19.2 19:30 - Městské divadlo, o.p.s., Český Krumlov

    Divadelní představení.

  • Jak se dělá tanečník

    středa 19.2 10:00 - Milevsko, KD

    Baby balet Praha.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Na Hasičském dnu proběhla Šumavská hasičská liga dětí i dospělých

HORNÍ POŘÍČÍ – Sobota 19. srpna patřila opět hasičským soutěžím. V Horním Poříčí uspořádali hned dvě soutěže v jednom dnu, kdy se dopoledne O pohár starosty obce Petra Peška v rámci Šumavské hasičské ligy utkala družstva mladých hasičů a v odpoledních hodinách dospělí.

Na souboj dětských družstev, přijelo celkem pět týmů v mladší a sedm ve starší kategorii. Všechna družstva měla dva pokusy. Souboj, který svedly týmy mladých hasičů, byl skutečně velmi emotivní. Děti berou soutěžení velmi zodpovědně a některé jen těžko nesou nějaký byť i malý nezdar. V mladší kategorii se nejlépe dařilo týmu z Dřešína s časem 15,94, druhé bylo družstvo z Horního Poříčí s časem 18,84 a třetí tým z Budilova s časem 20,45. V kategorii starších se zadařilo týmu z Tříslova s časem 13,14, hasiči z Dolan skončili na druhém místě s časem 14,52 a třetí byl tým z Vacova s časem 15,42.

V odpoledních hodinách si to na dráze s proudnicemi rozdali dospělé týmy mužů, veteránů a žen. Trať byla tentokrát dost obtížná a soutěžící měli měkký a mokrý terén včetně základny čemuž odpovídaly také výsledné časy. Nejlépe jej zdolaly ženy z Rovné s časem 22,42. Za nimi se držely hasičky z Cehnic s časem 23,10 a třetí místo obsadil tým z Nových Kestřan s časem 24, 19 vteřin.

Za veterány se nejlépe dařilo týmu z Černětic s časem 25,83, druhý byl tým z Litochovic s časem 25,91 a jako třetí se umístily Štěchovice s časem 26,23.

Na trať vystřelil nejrychleji mužský tým ze Sudoměře a zvítězil s časem 20,32. Druhé místo obsadil tým ze Sedlice s časem 22,33 a třetí místo na bedně získal tým ze Štěchovic s časem 22,79.

Reportáž ze soutěže, najdete ve středečním vydání Týdeníku Strakonicko.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace