Na nádraží do Veselí nad Lužnicí zavítalo pendolino
VESELÍ NAD LUŽNICÍ - V rámci zkušební jízdy související s testováním evropského vlakového zabezpečovače ETCS při jízdě vlaku s naklápěcí skříní dorazilo ve středu 26. března na nádraží do Veselí nad Lužnicí pendolino.
„Jednalo se o zkušební jízdu jednotky 680 Pendolino ve spolupráci se Správou železnic, pod dohledem zabezpečovače ETCS v trase Praha – Veselí nad Lužnicí a zpět,“ uvedl mluvčí Českých drah Filip Medelský. Jízda souvisela s testováním pro vlak s naklápěcí skříní jedoucího podle ETCS. „Zjednodušeně řečeno, zda jsou rychlostníky u tratě a digitální údaje v systému ETCS ve shodě,“ vysvětlil Filip Medelský. Během středeční zkušební jízdy bylo plánované dosažení maximální rychlosti 160 kilometrů v hodině.

Diskuse k článku