Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Na rybníku Tovaryš u Sepekova došlo k velkému úhynu ryb

SEPEKOV - Na rybníku Tovaryš, také zvanému Farka u Sepekova řeší rybáři od včerejška pohromu. Z hladiny už posbírali několik metráků uhynulých ryb, které odvážejí do kafilerky u Chotýčan. Mrtvých ryb si povšimli včera, když přijeli krmit. Byl přivolán odbor životního prostředí milevské radnice. Podle výsledků měření ve vodě nechybí kyslík, ryby mají údajně příznaky otravy a podle tvrzení rybářů znečištěná voda přitéká Milevským potokem. Na jeho silné znečištění upozornilo Povodí Vltavy město Milevsko už v únoru, jak vyplývá z přiložené zprávy.

Rybník patří Královské kanonii premonstrátů a pronajatý ho má firma BioFish. Podrobnosti budeme zjišťovat v pondělí. 

Diskuse k článku - 7 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Již několik let ukazují občané Sepekova na zdejší čističku která nedělá co má veškerej bordel pěkně pouze proteče a hurá do potoka ale co píšu dávno již není potokem nýbrž smradlavou stokou kde není živáčka a kde je životní orgán ten se podle mě uplácí celá léta a co očekávat bude se opět hledat obětní beránek na kterého se to svede

  Vloženo 14.7.2019 19:51:07

 • Jirka 

  Reagovat

   

  Uhynulé ryby byly vidět už v Milevském potoce. Jsem fakt napnutej, jaký kroky Milevsko podniklo od února, kdy se o nejvyšším stupni znečištění potoka dozvědělo. Jinak jsou na to asi nějaký paragrafy ne?

  Vloženo 14.7.2019 10:12:13

  Vaše reakce:

  Zbývá znaků: 1200
   
  • zákon 

   Reagovat

    

   Z nějakých paragrafů si v Milevsku dělají taky prču. Jsou v tom vedení hlavy pomazané.Beneš s Radostou nemají ani gumovky a natož , aby se šli k potoku podívat.

   Vloženo 14.7.2019 10:35:27

 • vodník 

  Reagovat

   

  V Milevsku jsou prostě borci. Opravují kanalizace zhora, sr.čky jim tečou do potoka a platí stočné, které čistička ani nečistí.

  Vloženo 14.7.2019 09:08:40

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Protože se to začne řešit až když se něco stane.. Odboru životního prostředí bych to dal k náhradě, věděl o tom celkem dost dlouho a patřičné kroky k tomu neudělal.

  Vloženo 14.7.2019 09:07:33

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Dal bych to k náhradě starostovi města-ten za věc ručí, ne? Kulturák za 60mega má přednost...........

   Vloženo 14.7.2019 09:10:42

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  proč nás Odbor životního prostředí neinformoval o znečištění Milevského potoka??? A zjistili kdo je znečišťovatel, pokud o tom od února mají zprávu?!!!

  Vloženo 13.7.2019 22:27:54

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace