Kdy a kam

  • Penziopolis Dva dopisy o Písku

    středa 19.12 17:30 - Písek, Městská knihovna Písek

    Uvedení nové knihy autorů Jiřího Vogla a Petra Mano.

  • Koncert pro seniory se souborem Lego

    středa 19.12 14:00 - Milevsko

    Pořádá ZUŠ Milevsko – Klub důchodců, ul. Gen. Svobody.

Zobrazit všechny události
 

Na veselských pískovnách se odehrálo mistrovství v paddleboardingu

VESELÍ NAD LUŽNICÍ - Paddleboarding je u nás mladý sport, ačkoliv jeho kořeny sahají do 60. let minulého století, kdy surfaři na Havaji s fotoaparáty vestoje pádlovali na dlouhých prknech, aby mohli fotit turisty při surfování. Už dávno předtím se ale podobný pohyb na vodě vyskytoval na Velikonočních ostrovech. V České republice se paddleboardy poprvé objevily roku 2000 na Lipně. O mistrovství v této dovednosti zatím slyšet nebylo - až teď, kdy si parta přátel na veselských pískovnách uspořádala mistrovství pískoven v paddleboardingu. Loni nultý ročník na zkoušku a teď 21. července regulérní a oficální první ročník.

 

Pořadatelé se loni chtěli přesvědčit, zda vůbec o tento sport bude ve Veselí nad Lužnicí zájem a když zjistili, že ano, uplynulou sobotu si jízdu na prkně s pádlem mohl vyzkoušet každý, kdo si užíval letního počasí na pískovně. Závodilo se ve třech disciplínách - osmička, běh z pláže se skokem do vody a jízdou mezi bójemi, poté sprint, start z vody a dojezd k cílové bóji.

Poslední byla hlavní disciplína - vytrvalostní jízda na pět kilometrů. V juniorské kategorii ji vyhrál Jan Šesták, druhý byl Matyáš Soukup a třetí dojel Jan Vazač. V ženské kategorii na prvním místě skončila Dana Hanešová, druhá byla Martina Bremová a třetí stupínek obsadila Zuzana Klopatz.

V mužské kategorii hobby na nejvyšším stupínku skončil Jiří Macek, pomyslnou stříbrnou medaili z mistrovství pískoven bral Tomáš Novák a bronz Vlastimil Potapov.

Poslední se jela kategorie elite, ve které vyhrál Martin Novák, druhý byl Tomáš Albey Vaněček a třetí Kristýna Babiánková.

Celkem se na pískovně sešlo na třicet závodníků, byli hlavně z Prahy a z Českých Budějovic. 

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace