Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Myslivecký ples

  sobota 18.1 20:00 - Radomyšl, KD

  K tanci a poslechu zahraje skupina Scéna.

 • Retro disco s Milošem Zemanem

  sobota 18.1 20:00 - Katovice, Sál KD

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Piráti se distancují od vandalství v táborském hotelu Palcát

TÁBOR - Nepříjemné dozvuky má víkend 19. a 20. ledna pro majitele hotelu Palcát v Táboře i Českou pirátskou stranu, která tu v tyto dny měla své celostátní fórum. Dosud o trapné záležitosti jednaly obě strany v tichosti, teď se ale provalila. Kolem druhé hodiny v noci ze soboty na neděli došlo k vystříkání pěnových hasících přístrojů na dvou hotelových chodbách a ve výtahu. Na místo přijela Policie ČR, která však nic o události nesepsala a ani ji dál neřeší. "Přizvali nás k tomu, ale pak bylo policistům řečeno, že věc bude vyřešena dohodou po občanskoprávní linii a škoda se uhradí," říká krajský policejní mluvčí Jiří Matzner.

 

Piráti měli v sobotu 19. ledna v sále hotelu celostátní fórum, jehož hostem bylo vedení strany včetně předsedy Ivana Bartoše, v neděli pokračoval program odbornými workshopy. K noční události došlo mezi tím. 

Po organizační stránce akci zajišťoval táborský místostarosta Václav Klecanda, který k incidentu říká: "Udělal to náš bývalý člen, který už je delší dobu ze strany vyloučený. Takový brněnský troll. Nevím, jestli tu škodu zaplatí sám nebo se nad rámec k tomu nějak postaví i vedení strany." Podle Václava Klecandy přijel mladík se skupinou brněnských členů. 

Jak ale naznačuje mluvčí Pirátů Karolína Sadílková, strana se k placení nechystá. "Stalo se to mimo pronajaté prostory, v pronájmu jsme měli sál. My se od toho distancujeme, tento člen byl už před značnou dobou vyloučen právě kvůli chování. Účastníci fóra si platili ubytování sami jako soukromé osoby," uvedla Karolína Sadílková. Na otázku, kde se vzal v hotelu vyloučený člen, sdělila, že fórum bylo zcela otevřené, přijít prý na něj mohl kdokoliv a pirátská strana nemá přehled, kdo všechno se v hotelu ubytoval. 

Přestože údajně vandal přišel hrdě předvést vystříkaný hasičák do recepce a tvrdil, že všechno bez problémů zaplatí, na stole je otázka, jak to nakonec s úhradou škody dopadne. Pěna zničila mimo jiné koberce a klimatizaci. 

Generální ředitel Hotelu Palcát Jiří Jeníček odmítal uvést k případu podrobnosti s tím, že je vázán mlčenlivostí, vyplývající z pronájemní smlouvy s klientem. Jestliže se ale Piráti cítí smluvně vázáni pouze k sálu, nakonec upřesnil, že odhad škody je kolem 250 tisíc korun. "Je pravda, že si strana pronajala sál, ale rezervovat chtěli celý hotel. Ano, pak si skutečně pokoje platili jednotlivci," dodal. 

Diskuse k článku - 56 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2 3 4 5  | Starší příspěvky »
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  No to je zase chytráků tady....tak pište vy žlučolidi, dokud tady ten článek bude.

  Vloženo 13.2.2019 21:59:28

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Jestli o tom ví Evropský parlament?! To se asi nepochlubily co?

  Vloženo 13.2.2019 08:23:44

 • Jiri Dohnal 

  Reagovat

   

  Myslim ze byla zhuleny jak to u slunickaru je normal....policie to mela zapsat a hned jim dat dychnout i liznout test

  Vloženo 13.2.2019 04:09:01

 • Jitka 

  Reagovat

   

  Bývalý, vyloučený člen strany přijede na zasedání jako soukromá osoba, zachová se jako kretén, udělá škodu za čtvrt milionu, ke které se hrdě hlásí a nikoho nenapadne,že by mohlo jít o provokaci ? o pomstu za vyloučení ? dobře věděl,že se najde spousta dobráků, kteří celou záležitost využijí k pomluvám a špinění strany , která jediná má šanci, aby opravdu bylo někdy líp ? Jen se podívejte, jak se tu chytají příznivci Agrofertu.....

  Vloženo 12.2.2019 22:36:49

 • Brnak 

  Reagovat

   

  Nebyl to jistý leproidní skřet, zvící jméno Beleg? Michal?

  Vloženo 12.2.2019 22:20:10

« Novější příspěvky 1 2 3 4 5  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace