Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Jihočeské hasiče navštívili jejich kolegové z Chungcheongnam-do

 Autor: HZS JIhočeského kraje.

    Autor: HZS JIhočeského kraje.

JIHOČESKÝ KRAJ - Vzácnou návštěvu přijalo včera vedení Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje v čele s ředitelem Lubomírem Burešem. Krajské ředitelství a stanici v Českých Budějovicích navštívilo 15 hasičů z jihokorejské provincie Chungcheongnam-do.

 

Ředitel jihočeského profesionálního sboru přijal hosty v zasedací místnosti krajského ředitelství, aby jim nejprve představil základní informace o jihočeském hasičském sboru, ale také o integrovaném záchranném systému České republiky, o fungování spolupráce hasičů nejen mezi kraji, ale rovněž mezi sousedními zeměmi, o systému tísňového volání, operačním řízení či statistice výjezdů.

Na jeho prezentaci navázali hosté celou řadou dotazů a došlo na velmi zajímavou diskuzi. Po výměně dárků obou zemí se skupina přesunula na operační středisko, kde jí bylo předvedeno operační řízení v praxi. Následovala prohlídka stanice, výjezdové techniky, a to jak současně používané, tak i té historické.

Mezi korejskými hasiči byli ti, kteří stále aktivně slouží, ale i ti, kteří již po desítkách let činnou službu ukončili. Byli zde tedy zástupci jak výjezdových hasičů, tak funkcionářů hasičů provincie Chungcheongnam-do.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace