Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Hypnotizér Jakub Kroulík

    pondělí 17.2 18:00 - Spektrum Sezimovo Ústí

    Přednáška.

  • Mentalista

    pondělí 17.2 18:00 - Spektrum Sezimovo Ústí

    Přednáška.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Křenovičtí hasiči mají nové vozidlo

KŘENOVICE - I letos pokračuje dotační podpora na nákup přepravních vozidel hasičů a jejich vybavení. Jedním z prvních sborů, který letos převzal nový vůz, byli v závru června zástupci sboru dobrovolných hasičů z Křenovic. "Je to významná událost pro náš 68 členný hasičský sbor i pro občany. Děkujeme zastupitelům, že se rozhodli pro nákup vozidla," uvedl starosta sboru Milan Průža.

 

Křenovičtí si vybrali značku Fiat a dodávku od firmy Autoprofi Říčany si nemohou vynachválit. "Udělali nám cenu o 85 000 nižší než Ford, a už vůbec jsme nečekali, že si pro auto pojedeme za 24 dní od sepsání smlouvy. Bylo připraveno i s plným vybavením přesně podle našich požadavků," říká starosta obce Stanislav Bartoš. Devítimístný tranzit pořídili Křenovičtí i s přívěsným vozíkem, ve kterém budou vozit materiál. Celková cena i s přívěsem činila 840 tisíc korun, 450 tisíc poskytlo ministerstvo vnitra a 216 tisíc kraj. Zbytek doplatí obec, ale jak starosta uvedl, hasiči mají zásahovou Avii a starou dodávku, které teď budou nabídnuty k prodeji a je možné, že finančním výsledkem nakonec bude nula nebo jen malý doplatek z obecní pokladny.

Auto je devítimístné a prvními pasažérkami zřejmě budou domácí hasičky, až pocestují na soutěž. "Bylo by dobré, aby se na řízení zaškolila většina členů naší zásahové jednotky a i ženy. Ty se na to už těší," zmínil ještě Milan Průža. Starosta obce dodal: "Musím poděkovat paní Voldřichové a panu Dryemu ze Svazku obcí regionu Písecka, kteří nám pomáhali administrovat žádost o dotaci. Mimo jiné nám poradili, že musíme změnit interní vyhlášku obce, protože podle ní jsme nemohli akceptovat jedinou nabídku, ale museli bychom mít minimálně tři nabídky. To by celou věc zbrzdilo." Až se po prázdninách všichni obyvatelé obce sjedou z dovolených, proběhne ještě křest nového vozidla.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace