banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Geraldine Aron - Můj báječný rozvod

    Úterý 15.10 19:00 - Písek, Divadlo pod čarou

    Divadelní komedie.

  • Život na jihočeském venkově v 19. století

    Úterý 15.10 17:00 - Strakonice, sál knihovny

    Přednáška s Jankem Koubou.

Zobrazit všechny události
 

Písek bude mít památník setkání spojeneckých armád

PÍSEK – Památník setkání spojeneckých armád by v Písku měl vzniknout v příštím roce. S jeho realizací se počítá do 15. dubna. Stát bude u hřebčince na pozemku, který je v majetku města. Navržený památník má mít podobu kamenného obelisku s pamětní deskou, dále jeho součástí budou stožáry pro vlajky, informační tabule a lavičky.

 

 „O vybudování památníku se mluví už několik let. Mělo by to být na trase Písek – Semice a realizace má proběhnout do 15. dubna, aby vše bylo připraveno k výročí osvobození,“ vysvětlila starostka Eva Vanžurová. V příštím roce uplyne od setkání armád sedmdesát let. Financování památníku se bude projednávat na dnešním jednání zastupitelstva.„Navrhneme financování výstavby památníku vsunout do rozpočtu na příští rok. Rada města rozhodla, že náklady ze strany města nepřesáhnou 250 tisíc korun,“ dodal místostarosta Josef Knot.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace