Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Jet8, Garage Rattlesnakes a 5 Days to Escape

    pátek 19.4 20:00 - Strakonice, Křemelka

    Koncert.

  • Velikonoční pečení

    pátek 19.4 10:00 - Volary, Městské muzeum

    Budou se péct housky, česnekové placky a chleba.

Zobrazit všechny události
 

Písek bude mít památník setkání spojeneckých armád

PÍSEK – Památník setkání spojeneckých armád by v Písku měl vzniknout v příštím roce. S jeho realizací se počítá do 15. dubna. Stát bude u hřebčince na pozemku, který je v majetku města. Navržený památník má mít podobu kamenného obelisku s pamětní deskou, dále jeho součástí budou stožáry pro vlajky, informační tabule a lavičky.

 

 „O vybudování památníku se mluví už několik let. Mělo by to být na trase Písek – Semice a realizace má proběhnout do 15. dubna, aby vše bylo připraveno k výročí osvobození,“ vysvětlila starostka Eva Vanžurová. V příštím roce uplyne od setkání armád sedmdesát let. Financování památníku se bude projednávat na dnešním jednání zastupitelstva.„Navrhneme financování výstavby památníku vsunout do rozpočtu na příští rok. Rada města rozhodla, že náklady ze strany města nepřesáhnou 250 tisíc korun,“ dodal místostarosta Josef Knot.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace