Počet akutních respiračních onemocnění na jihu Čech stále roste
JIŽNÍ ČECHY - Nemocnost v Jihočeském kraji v uplynulém týdnu vzrostla na 1 383 případů na sto tisíc obyvatel, to je ve srovnání s předchozím týdnem o 7,8 procenta více. Nejvíce nemocných bylo v okrese Prachatice, naopak nejméně na Táborsku.
„Od předchozího týdne jsme zaznamenali v kraji nárůst nemocnosti o necelých osm procent. Mezi okresy došlo k poklesu na Strakonicku a Prachaticku, naopak nárůst jsme zaznamenali především v okrese Jindřichův Hradec,“ uvedla ředitelka Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje Kvetoslava Kotrbová.
Počet akutních respiračních onemocnění roste podle hygieniků ve všech věkových skupinách. „Výjimkou jsou mladí lidé ve věkové skupině 15 až 24 let, kde nemocnost klesla o téměř deset procent. Naopak výrazně stoupla u předškolních dětí do pěti let, kde jsme zaznamenali nárůst o více než 23 procent,“ uvedla ředitelka Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje Kvetoslava Kotrbová.

Diskuse k článku