Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Soukromé rozhovory

    pondělí 11.11 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

    Divadelní představení.

  • Výroční koncert bývalých absolventů ZUŠ

    pondělí 11.11 18:00 - Strakonice, Sál MěKS

Zobrazit všechny události
 

Pochod Slanická lípa zavede tradičně výletníky na čtyři trasy

SLANÍK – Sobota bude patřit ve Slaníku všem příznivcům turistiky.Pochod pro všechny věkové kategorie „Slanická lípa“ se koná už zítra pošestnácté, startuje se z hospody ve Slaníku mezi osmou a desátou hodinou. Různě náročné trasy jsou připraveny jak pro chodce, tak i pro cyklisty. Na startu všichni dostanou mapu s vyznačenými stanovišti a zajímavými místy na trase.

 

Účastníci si na začátku vyberou, jestli chtějí ujít 10, 20, 30 anebo 50 kilometrů. Z toho 30kilometrová a 50kilometrová trasa je určena pro cyklisty. Po návratu každý účastník obdrží diplom a pamětní razítko. „Po obnovení pochodu v roce 2011 se účastnilo pochodu zhruba 50 lidí, minulý rok už to bylo 86 účastníků. Doufám, že se počet bude každým rokem zvyšovat,“ řekla starostka Slaníku Martina Spišská.

10 km - oranžová - vede ze Slaníku po staré cestě na Strakonice, u Rest nápojů pod most a do Řepice, dále do Rovné, kolem autodopravy přes hlavní silnici do Přešťovic a zpět do Slaníku.

20 km - červená - vede ze Slaníku na Přešťovice, přes hlavní silnici do Rovné, dále polní cestou do Rohozné, po silnici do Kbelnice, přechod přes hlavní silnici směr Slatina, lesem po Klostr. stezce do Štěkně k jezu, lesem zpět na Slatinu a do Přešťovic a končí opět ve Slaníku.

30 km - modrá - vede ze Slaníku po staré cestě na Strakonice, pod most a na Řepici, dále lesem do Domanic, dále do Radomyšle, kolem Infocentra ke sv. Jánu a polní cestou do Oseka, odtud po silnici do Jemnic, polní cestou do Kbelnice, přes hlavní silnici na Slatinu, po Klostr. stezce do Štěkně a zpět lesem na Slatinu, Přešťovice a končí ve Slaníku.

50 km - zelená - vede stejně jako modrá do Radomyšle, dále po silnici na Osek, Petrovice, Brloh, přes hlavní silnici směr Stará Dobev, Dobev, Kestřany, Lhota u Kestřan, dále kolem Sudoměře do Mladějovic, Čejetice, Štěkeň, lesem na Slatinu, Přešťovice a končí ve Slaníku.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace