Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Bilance tragického požáru: Mrtvý chlapeček, popálený děda a babička v péči psychologů

 Autor: Policie ČR

    Autor: Policie ČR

PÍSEK – Při požáru chatky v zahrádkářské kolonii za píseckým hřebčincem poblíž Semic vyhasl dnes život malého chlapce ve věku čtyři a půl roku. V chatce s ním byl pravděpodobně dědeček, který podle záchranářů utrpěl středně těžké popáleniny a byl transportován do pražské nemocnice na Vinohradech.

 

V chatové kolonii byla v tu dobu také babička dítěte, která ale podle policie nebyla během požáru přímo v domku. Do péče si ji převzal policejní psycholog. Dítě bylo nalezeno bez známek života. „Zasahující lékařka tak mohla pouze konstatovat smrt," dodala mluvčí Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje Petra Kafková.

„Všechny složky integrovaného záchranného systému vyjely na místo kolem půl deváté ráno. Na místě byla profesionální jednotka hasičů z Písku a dobrovolné jednotky z Písku a Semic. Chata při příjezdu hasičů hořela, před ní byly dvě osoby, přičemž jedna byla popálena a odvezena do nemocnice. Uvnitř hasiči našli tělo mrtvého malého dítěte," konstatovala mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Příčina vzniku požáru je zatím v šetření. Spekuluje se, jestli chata nevzplála od zdroje tepla. Podle jednoho ze svědků, který se ráno kolem místa tragédie pohyboval, byl z kolonie slyšet výbuch, po kterém se na místo začali sjíždět hasiči a záchranáři.

Novináři na místo tragédie nesměli. I po odjezdu hasičů zde totiž stále probíhalo ohledání místa. „Zajišťujeme veškeré možné důkazy, abychom objasnili příčinu této tragické události. Můžu potvrdit, že kromě dítěte byly na místě dvě osoby seniorského věku," uvedla policejní mluvčí Kamila Čuřínová Ingrišová.

Na místo se dopoledne sjížděli také majitelé dalších chatek, aby zjistili, jestli požár nezasáhl také jejich domky. Zmínili, že vyhořelá chatka byla obývána celoročně. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace