Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Sucho přináší požáry lesa a trávy. Hasiči za týden vyjeli k devadesátce ohňů

Požár pražců v Nové Včelnici.  , Autor: Foto archiv HZS Jihočeského kraje

Požár pražců v Nové Včelnici.     Autor: Foto archiv HZS Jihočeského kraje

JIŽNÍ ČECHY - Český hydrometeorologický ústav vydal v pátek 19. dubna výstrahu, ve které varoval před nebezpečím vzniku požáru a jeho možném šíření v přírodě. Přetrvávají sucho se pak skutečně podepsalo na počtu výjezdů jihočeských profesionálních i dobrovolných hasičů. Ti od pondělka 15. dubna do 11 hodin v neděli 21. dubna vyjeli celkem k 87 požárům, z toho v 59 případech se jednalo o požáry lesních porostů či trav.

 

Největší nárůst počtu zásahů u požárů v přírodě zaznamenali od Velkého pátku do neděle. Z celkového počtu 41 požárů jich 30 bylo v přírodním prostředí. V průběhu velikonočních svátků zaměstnaly požáry nejvíce hasiče na Jindřichohradecku - od pátku vyjeli k 12 požárům, dále pak na Táborsku a Prachaticku - na každém územním odboru je evidováno po pěti požárech porostů.

Dalšími požáry, které mohou souviset se současným teplým a suchým počasím, jsou například požár pražců v Nové Včelnici nebo požár uskladněné štěpky v obci Mříč.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace