Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Záchranáři a policisté upřesňují informace z tragické nehody u Drhovle

 Autor: Policie ČR

    Autor: Policie ČR

AKTUALIZOVÁNO - 8.11.2018 21:51

PÍSECKO - Záchranáři a policisté před malou chvílí upřesnili okolnosti tragické srážky osobního a nákladního automobilu, ke které došlo na silnici I/4 u Drhovle na Písecku.

Střet osobního a nákladního vozu u obce Drhovle na Písecku byl na Zdravotnické operační středisko nahlášen krátce po třetí hodině. K nehodě okamžitě vyjely posádky z Písku, Blatné a vzlétl vrtulník LZS.

"Záchranáři na místě nalezli v osobním voze jednoho muže a dvě ženy bohužel již bez známek života. Všichni tři utrpěli zranění neslučitelná se životem. Čtvrtá osoba – žena, utrpěla při nárazu těžká mnohačetná poranění a byla ve voze zaklíněna. Po vyproštění došlo u pacientky k selhání základních životních funkcí. I přes okamžitě zahájenou resuscitaci se zdravotníkům nepodařilo ženu zachránit" uvedla mluvčí jihočeské záchranky Petra Kafková.

Podle prvních informací policie z místa, pravděpodobně zavinil tragickou nehodu, při které vyhasly čtyři lidské životy řidič nákladního automobilu. "Řidič (1958) nákladního automobilu IVECO jel ze Strakonic na Prahu po silnici č. I/4 a pravděpodobně nedal přednost protijedoucímu automobilu Škoda Octavaia. při odbočování vlevo" uvedla tisková mluvčí policie Štěpánka Uhlířová. "Při bočním střetu zahynuly všechny čtyři osoby jedoucí v Octavii (muž, který jel jako řidič a tři ženy). Dechová zkouška na alkohol nyla u řidiče nákladního automobilu negativní. Nikdo další nebyl při nehodě zraněn. Další okolnosti tragédie stále na místě řeší policisté" doplnila Uhlířová. 

Diskuse k článku - 41 příspěvků
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2 3 4  | Starší příspěvky »
 • Víťa 

  Reagovat

   

  Jezdím tudy hoooodně často.Je sice pravda,že auto jedoucí od Strakonic,odbočující vlevo na Blatnou (Písek) musí dát protijedoucímu přednost.Na druhou stranu většina aut jedoucích od Prahy sjíždí z dálnice a pokračuje nezměněnou rychlostí (tedy 130 a mnohdy více) dál.Na tu odbočku je zdaleka vidět a času na reakci je dost a dost.A jen tak pod čarou - ta křižovatka stála bambilion,to se nemohl udělat ve směru od Strakonic odbočovák vpravo a přípoj na silnici Písek-Blatná nahoře před mostem????A né takhle nesmyslně křížit hlavní tah Praha - Strakonice??? To už ale nikdo nezmění,takže je třeba si holt dávat bacha.

  Vloženo 9.11.2018 10:19:39

 • Lukáš 

  Reagovat

   

  V úterý odpoledne se mi promenádoval z protisměru do mého pruhu na ROVINĚ v Písku u Frolíka a benzínek v obci na padesátce borec ve starším Passatu tmavě zelené barvy - buď matná barva nebo fólie- kam koukal a co dělal opravdu nevím, krom toho, že letěl na nás,nebýt velmi rychlé reakce řidiče a super jízdních vlastností BMW řady 5, tak by nás trefil, doufám, že si to ten idiot přečte, vytáhne si hlavu z p...e a začne přemýšlet, zda by nebylo lépe tímto stylem jezdit max vozíkem po Kauflandu.

  Vloženo 9.11.2018 09:50:05

 • Jirka 

  Reagovat

   

  Jsou dvě skupiny řidičů- ti, co na to mají IQ, dle toho jezdí, neb si jsou vědomí, co se může stát a chybu udělají se zcela minimální pravděpodobností a pak tupci, kde riziko chyby stoupá s klesající inteligencí, neb si myslí, že jsou nesmrtelní, vše zvládnou a netřeba se ničeho bát-to jsou ti frajeř, co předjíždí na mostě, v serpentině, najíždějí si v nepřehledných zatáčkách do protisměru apod. Magorů z druhé skupiny potkávám na silnicích dost a dost a jen díky tomu, že patřím do první skupiny a eliminuju chyby těchto kreténů, se mi ještě nic nestalo.

  Vloženo 9.11.2018 09:44:31

 • Jjj 

  Reagovat

   

  Krizovatka za 1 Mld. Kč.

  Vloženo 8.11.2018 22:36:13

 • Hulavík z Reykjavíku 

  Reagovat

   

  Pokud někdo jede ze Strakonic na Prahu, tak v žádném případě neodbočuje doleva, ale jede rovně.

  Vloženo 8.11.2018 22:17:48

  • Bamali 

   Reagovat

    

   Pouze v tom případě,že zaplatí dálnici,,ovšem
   některé kamionyy se tomu bohuźel vyhýbají a jezdí po staré silnici až před Radobytce

   Vloženo 9.11.2018 12:05:35

« Novější příspěvky 1 2 3 4  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace