banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Talkshow s Miroslavem Donutilem

  pátek 19.7 19:30 - Třeboň, sál Aurora

 • Veselská ozvěna 2019 - S písní napříč staletími

  pátek 19.7 19:00 - Drahov, Kostel Nanebevzetí Panny Marie

  Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Radní Marek Anděl o koupi městských budov: Nejde o střet zájmů

Písek , Autor: K. Snížek

Písek     Autor: K. Snížek

PÍSEK - Komplex dvou velitelských budov v Žižkových kasárnách, které vlastní město, je na prodej. Jenže jedním ze zájemců o koupi je Marek Anděl, radní z hnutí ANO. Střet zájmů? Zájemce Anděl si to nemyslí.

 

„Mohl se přihlásit úplně každý, nic jsem neporušil. Nikde přece není napsáno, že zastupitel je nějak méněcenný člověk, který se nemůže přihlásit do výběrového řízení," uvedl pro Písecké postřehy.

Jak jsme psali ve včerejším článku, názory z dalších jihočeských měst se na tuto situaci různí. Na mnoha místech budí jeho rozhodnutí nemalé rozpaky. Lze oddělovat dvě role - podnikatel se zájmem o koupi versus radní?

S Martinem Lopatou by chtěl Anděl na místě zchátralých budov postavit mimo jiné interaktivní muzeum, učebny a byty. Kolik za budovu společně nabídli a kolik nabízí druhý zájemce - Domov Písek? A co na rozhodnutí budící kontroverze říkají písečtí zastupitelé? To se dočtete v aktuálních Píseckých postřezích.

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Jitka Havránková 

  Reagovat

   

  Jestli to pan Anděl nevnímá jako střet zájmů, tak je asi tak okoralý, že je přímo nebezpečné, aby v politice setrvával. Ať opustí politické funkce a může si podnikat do alelujá.

  Vloženo 22.4.2015 14:40:35

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace