Řidič havaroval na dálnici D4. Měl v sobě přes tři promile alkoholu - Jižní Čechy Teď!
před 1 hodinou

Řidič havaroval na dálnici D4. Měl v sobě přes tři promile alkoholu

LETY – Dálniční policisté zajišťující dohled na dálnici D4 z Letů šetří případ nebezpečné jízdy řidiče osobního auta značky Škoda Superb. Ten nezvládl v opilosti rychlou jízdu a havaroval.


Řidič havaroval na dálnici D4. Měl v sobě přes tři promile alkoholu - Jižní Čechy Teď!

Nehoda se stala v úterý 16. června po půl čtvrté odpoledne. „Devětatřicetiletý muž jel s vozidlem ve směru na Příbram. Vzhledem k svému stavu nezvládal řízení vozidlo a opakované narazil na pravé straně do kovových svodidel. Poté sjel na silnici třetí třídy v katastru obce Mýšlovice, kde zastavil. Detekcí kamerových záznamů byl zjištěn směr jízdy a policisté za pár okamžiků muže nalezli sedícího v autě,“ popsal mluvčí policie Milan Bajcura.

Když pak šofér při kontrole promluvil na policisty, byl z jeho dechu cítit alkohol. „Proto ho vyzvali k provedení testu na zjištění alkoholu testerem Dräger. Výsledek měření převýšil 3,1 promile, po pár minutách opakovaným teste se výsledek mírně snížil,“ uvedl Milan Bajcura.

Ve středu 24. června si muž od policistů převzal sdělení podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. „Případ nebezpečné jízdy je realizován formou zkráceného přípravného řízení, proto lze očekávat, že během následujících dvou týdnů o potrestání rozhodne soudce okresního soudu,“ dodal Milan Bajcura.

Monika Prokýšková
Monika Prokýšková

Diskuse k článku

Pro přidávání komentářů je nutné se přihlásit / registrovat.