Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Sezimovo Ústí dává dar 4000 korun lidem, kteří se ujmou nalezeného psa

AKTUALIZOVÁNO - 21.4.2018 23:59

SEZIMOVO ÚSTÍ - Zajímavý pokus o to, aby nalezení psi nekončili v útulku a město minimalizovalo náklady na útulkovou péči, zkoušejí v Sezimově Ústí. O nalezené zvíře se musí podle zákona postarat obec. V Sezimově Ústí proto vymysleli pravidla, podle nichž mohou obyvatelé převzetím nalezeného psa získat kamaráda a ještě finanční příspěvek od města.

O opuštěné psy či kočky by se mnohdy byli ochotni starat důchodci, ale obávají se vysokých nákladů na krmení nebo veterinární péči o zvíře. Město Sezimovo Ústí proto poskytuje občanům města, kteří adoptují nalezeného psa, příspěvek 4000 korun. 

Nalezené zvíře je zprvu umístěno do útulku a pět dní se čeká, zda se o něj nepřihlásí majitel. Město nálezy aktivně inzeruje. Po pěti dnech již může zvíře svěřit zájemci, který je ochoten se o něj starat. Další dva měsíce se ale stále ještě může ozvat původní majitel. Teprve po dvou měsících se pes stává majetkem nového pána. 

První část příspěvku města ve výši 2000 korun obdrží ten, kdo se pejska ujal, už po měsíci, druhou polovinu příspěvku pak po šesti měsících prokazatelně dobré péče o nalezeného psa. 

Diskuse k článku - 7 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 • petr 

  Reagovat

   

  Tak to je super nápad. V útulku se o psy starají, ale přece jenom je pejskům lépe u majitele.

  Vloženo 22.4.2018 15:08:13

 •  

  Reagovat

   

  Je to největší blbost, co jsem za poslední dobu četla. Kdybych doma neměla tři, vezu si ho hned a peníze samozřejmě chtít nebudu, ale dám je nějakému útulku.

  Vloženo 22.4.2018 13:47:20

 • anonym 

  Reagovat

   

  No nevím, nevím, ono není tak lehké si vzít psa z útulku, jednou jsem to zažil a víckrát nikdy, připadal jsem si jak u výslechu a prověřování jak kdybych byl nějaký tyran a ve finále psa kterého jsem si vybral dostal někdo jiný, protože slíbil, že ho bude mít v bytě, což mě přišlo u štěněte - křížence německého ovčáka úplně zcestné

  Vloženo 22.4.2018 10:51:19

 • Tamara 

  Reagovat

   

  To těžko. Píše se tu, že ty peníze dávají místním lidem a ještě péči o psa kontrolují. Jen aby to náhodou nevadilo spíš různým "ziskovkám", který se tváří jako že nad ně v péči o zvířata není.

  Vloženo 21.4.2018 11:36:58

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Vyčůránci se už sjíždějí do Paďous, vidouc 4táci ve své kapse....

  Vloženo 21.4.2018 11:08:18

  Vaše reakce:

  Zbývá znaků: 1200
   
« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace