Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Slavnostní znovuodhalení pomníku vojenským letcům podpořila čtyřčlenná letka

NOVÉ KESTŘANY – V pátek 20. července večer proběhl pietní akt znovuodhalení pomníku vojenským letcům a legionářům Viktorovi Hrivíkovi a Josefu Zetkovi. Slavnostní odhalení na pomezí okresů Strakonice a Písek podpořila letka čtyř letadel ze Strunkovic.

Akce byla zahájena průvodem obcí v čele s dobrovolnými hasiči, zástupci Armády České republiky, obcí a především lidí, kteří v hojném počtu přišli na odhalení pomníku v roce stého výročí vzniku samostatného Československa. Po samotném odhalení a slavnostních projevech položili zástupci organizací kytice k pomníku letců, kteří zahynuli při nočním letu z 19. na 20. července 1928. Zazněl husitský chorál, československá státní hymna a památka letců byla uctěna velmi důstojným způsobem. P

omník je důkazem spolupráce, dobré vůle, úcty k historii naší země a těm, kteří za svobodu a nezávislost položili své životy.

Diskuse k článku - 3 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Majka 

  Reagovat

   

  Paní Horáková až něco zorganizujete vy dejte vědět. Přijdeme to zkritizovat.

  Vloženo 23.7.2018 14:06:58

 • Marcela Horáková 

  Reagovat

   

  Paráda! Jsem ráda, že se takové akce konají. Jen nechápu, proč je všude ten přisluhovač minulého režimu Pospíšil, ten člověk nemá soudnost. Proč ho nikdo nevyhodil?

  Vloženo 23.7.2018 14:01:54

  • Miloš 

   Reagovat

    

   Možná proto, že pan Pospíšil akci spoluorganizoval...

   Vloženo 23.7.2018 14:03:19

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace