Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Služby Města doplatily na složku Živé Milevsko. Bude kvůli tomu horké jednání

MILEVSKO - Daňové přiznání Služeb Města Milevska za rok 2018 vyneslo na světlo nepříjemnou skutečnost, která se stala horkým bramborem, nad nímž teď zasednou politici. Organizační složka Živé Milevsko, fungující při Službách Města, vygenerovala za minulý rok ztrátu, kterou si ale společnost Služby Města nemohla dát do daňově uznatelných nákladů, neboť činnost tohoto střediska s předmětem podnikání Služeb nesouvisí. Daň pak musela být podle pokynů daňové poradkyně Evy Fořtové uhrazena i z těchto neuznatelných nákladů. Ztráta střediska Živé Milevsko navýšila základ pro výpočet daně z příjmů o víc než 724 tisíc korun a Služby Města Milevska tak kvůli tomu byly zatíženy o 137 tisíc vyšší daní. Živé Milevsko bylo založeno především kvůli rozvoji Smart projektů.

 

To se stalo v červenci i předmětem jednání dozorčí rady, jejímž předsedou byl zvolen Martin Husa. Na dozorčí radě ale vznikl záhy po začátku jednání konflikt s jednatelem Služeb a koordinátorem Živého Milevska Vítem Králem a ten z jednání dozorčí rady odešel. Přestože se všichni zainteresovaní začali písemně vzájemně zavazovat, že problémy, které ze společné existence Živého Milevska a Služeb Města pod jednou střechou vznikly, jsou interní záležitostí, určenou jen pro uši radních města, dozorčí rady Služeb a jejich managementu, brzy se vše po Milevsko rozkřiklo. Koordinátor Živého Milevska Vít Král se k věci zatím vyjadřovat nechce, odkázal na to, že v září se nad celou záležitostí sejde na společném jednání dozorčí rada a rada města v pozici valné hromady Služeb Města Milevska.

Rada města na nepříjemné zjištění z daňového přiznání své městské komunální společnosti zareagovala tím, že oficiálně zřídila samostatné středisko Živé Milevsko, aby jeho náklady a příjmy tak již byly napříště zřetelné.

 

 

Diskuse k článku - 69 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • zmatená redaktorka ?? 

  Reagovat

   

  Tenhle článek jsem nalezl na FB účtu organizace Živé Milevsko ,

  Vážení občané Milevska, po přečtení naprosto zmateného článku od "redaktorky" Kolářové vás ubezpečuji, že se vše vyjasní na společném jednání 2.9. ( datum je asi jediné s čím se v článku dá ztotožnit). Nejsem do konce týdne v Milevsku a tak není možné reagovat obsáhlým článkem. Všichni ti, kteří chtějí znát informace budeme informovat oficiálními cestami města a Živého Milevska. Určitě se nebudeme vyjadřovat skrze 23 Kč stojící neprofesionální a neautorizované sdělení "novin" hledajících senzace a očekávající reakci, aby se příští číslo zase lépe prodávalo. Vše bude řešeno s odborníky a určitě to nebudou pouhé " důvěryhodné zdroje". V. Král

  Dále jsem se dočetl, že Živé Milevsko zadalo četné studie a na jednu jim byla krácena dotace. Také jsem se dočetl, že město Milevsko hodlá využít v mobilitě a dopravě zkušenosti ze světové metropole velkoměsta Vídeň. Tak si říkám, co nebo kdo je zmatenější? Redaktorka nebo Živé Milevsko? Jedno je však jisté, že činovníci živého Milevska nemají rádi, když se svobodně píše o jejich činnosti, kterou dělají z veřejných prostředků.

  Vloženo 30.8.2019 10:02:28

  • Rozčarovaný 

   Reagovat

    

   Tohle si v Milevsku pěstují. Tohle si v Milevsku platí. Proč? Možná proto, aby rodinní příslušníci a spřízněnci některých osob z vedení radnice měli práci.

   Vloženo 30.8.2019 10:11:27

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Nevím co chce Koordinátor chytrýho milevska vyjasňovat. Ať předloží co udělal. Určí se kdo způsobil a kdo zaplatí škody. Vedení města je povinno konat s pečí řádného hospodáře, jinak v tom jedou také. To, že musejí konat s péčí řádného hospodáře ví dobře, protože jim to jasně řekl jejich renomovaný právní zástupce z Budějovic v případě firmy Laben.

    Vloženo 30.8.2019 10:16:18

  • Miloš 

   Reagovat

    

   je rozdíl svobodně a nezaujatě nebo zprávy typu Blesk..

   Vloženo 30.8.2019 13:38:25

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Co na tom výčtu čísel vidíte ala Blesk? Asi že se do toho zdejšího smrádku a ruka ruku meje zašťouralo co. To je v maloměstě nehoráznost a nikdy to tu nebejvalo zvykem. A pak se přistěhuje nějaká z Plzně a začne. Hrůza.

    Vloženo 31.8.2019 07:34:13

 • Karel 

  Reagovat

   

  V pondělí by měla ráda města Krále odvolat a Milevsko si uleví a významné ušetří.

  Vloženo 29.8.2019 21:04:01

 • V.Král 

  Reagovat

   

  Jako jednatel Služeb města Milevska a koordinátor projektu Živé Milevsko bych Vám rád sdělil:
  1. Můj odchod z jednání Dozorčí rady SMM byl z důvodu neřešení otázek týkajících se Služeb města, ale debatování o novinovém článku a výroků osoby, která nebyla přítomna tomuto jednání. 2. To co budeme řešit v pondělí 2.9. se právě bude týkat budoucnosti fungování SMM, vztah a propojenost SMM a městského projektu Živé Milevsko a především vlivu na hospodaření a správnosti některých individuálních rozhodnutí.
  3. Tuto schůzku svolala Valná hromada SMM na základě žádosti Dozorčí rady. Čekalo se delší dobu na možný společný termín, protože většina zúčastněných v měsíci červenci a srpnu různě trávila své dovolené.
  4. Jsem přesvědčen, že jednání bude probíhat od všech stran korektně a tudíž nebude "horké", ale bude profesionální.
  5. Informace z výsledku jednání budou uveřejněny oficiálními cestami města Milevska a městské organizace SMM.

  Vloženo 29.8.2019 19:17:38

  • Vít Král 

   Reagovat

    

   Tento příspěvek není přidán skutečným jednatelem SMM. Text je pouze překopírován z vyjádření na oficiálních FB stránkách projektu ŽM.
   Vít Král, jednatel SMM

   Vloženo 29.8.2019 19:45:39

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Pane Král tedy jestli jste to Vy. mohl byste nám sdělit co dělají štědře placení koordinátoři živého Milevska koordinátor pro dopravu a mobilitu a koordinátor pro komunikaci s veřejností? Mohl byste nám sdělit co konkrétního udělali?

    Vloženo 29.8.2019 20:03:05

    • anonymní čtenář 

     Reagovat

      

     Ještě by mě zajímalo z jakého důvodu byla na koordinátora živého Milevska vybrána dcera starosty pana Radostx Nina Fialová. Čím oslnila výběrovou komisi?

     Vloženo 29.8.2019 20:06:03

     • mojmír 

      Reagovat

       

      Spíše oslepila, né?

      Vloženo 29.8.2019 21:00:17

     • anonymní čtenář 

      Reagovat

       

      Potřebovala být chvíli zaměstnání před nástupem na mateřskou, ten kdo umí počítat ví.

      Vloženo 29.8.2019 21:02:20

      • anonymní čtenář 

       Reagovat

        

       jsou to jednoduché počty.

       Vloženo 29.8.2019 21:20:07

       • anonymní čtenář 

        Reagovat

         

        Každému v Milevsku je to jasný, jsou to skutečně jednoduché počty. Potom nechápu čím chce lidi v Milevsku pan Král přesvědčit o užitečnosti Živého Milevska?

        Vloženo 29.8.2019 22:16:53

        • anonymní čtenář 

         Reagovat

          

         tohle je fakt bordel na kolečkách ...

         Vloženo 30.8.2019 10:22:10

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  To "slavné" Živé Milevsko by mělo co nejdříve skončit, protože jinak s sebou stáhne i celé služby ke dnu (což se mu podle těchto a jiných informací daří na jedničku). A pan jednatel služeb/koordinátor ŽM by měl co nejdřív odejít, protože to, co zde předvádí, je dost i na milevské poměry. Jen doufám, že zastupitelé a rada města konečně zapojí zdravý rozum při rozhodování v otázkách ohledně těchto problémů a konečně odhlasují odvolání tohoto "povedeného" šéfa z městských organizací i přes velký odpor pana starosty, který pana jednatele chce nejspíš za každou cenu udržet v křesle.

  Vloženo 29.8.2019 19:13:10

  • Václav 

   Reagovat

    

   Souhlasím s Vámi ,,Živé Milevsko,, by měli zrušit, je stejně k ničemu i v novém složení. Navíc po přečtení příspěvku na fb Živé Milevsko s novou paní na pozici specialista veřejného prostoru a mobility to vypadá, že Milevsko, aby se mohlo rozvíjet, čekalo právě na ni :D Až se prokáže jejich činnost, tak se uvidí, jak prospěšní tito specialisté za ne malé peníze jsou...

   Vloženo 30.8.2019 15:51:40

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Co na tohle všechno říká třeba zastupitel za ANO pan Tibor Kaleja, pracovník Služeb města Milevsko? V minulosti byl aktivní a nyní mlčí jako ryba.

  Vloženo 29.8.2019 16:56:50

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   když bude mluvit, tak ho Král vyhodí

   Vloženo 29.8.2019 19:41:28

   • Anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Je vidět že pan Král je v Milevsku opravdu král

    Vloženo 31.8.2019 12:37:16

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace