banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Bomberos

    Úterý 16.7 16:00 - Tábor, Rajský dvůr

    Hasičská groteska.

  • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

    pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

    Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

Sobotníci se rozloučili s Táborským pokladem i expozicí Život ve středověku

TÁBOR - Mezinárodní den archeologie oslavilo táborské Husitské muzeum se čtrnáctidenním předstihem. Padesátka sobotníků se v sobotu 7. října rozloučila s expozicí Život ve středověku a Táborský poklad. „V podobě, jaké ji známe teď, už nebude nikdy k vidění,“ sdělil k unikátní expozici složené z jednoho z nejvýznamnějších nálezů z jagellonského období na našem území archeolog Husitského muzea František Janda. Stejně tak expozice v prostorách Bechyňské brány se po rekonstrukci objektu dočká zásadní proměny.

„Počítáme zde s několika tematickými okruhy, které by měly mapovat historii Tábora od pravěku až po rok 1648. S některými sbírkovými předměty z Táborského pokladu i ze stávající expozice se však návštěvníci znovu setkají,“ dodal František Janda. Bechyňská brána se otevře pro veřejnost v roce 2019. Do té doby bude v provozu pouze vyhlídková věž Kotnov.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace