Kdy a kam

  • Spisovatelé do knihoven: Michal Maršálek

    neděle 24.3 17:00 - Strakonice, Pod Stolem

    Autorské čtení s debatou: Michal Maršálek – básník, lékař a esejista, emeritní primář Psychiatrické nemocnice Bohnice.

  • Manželské štěstí aneb hospodyně na zabití

    neděle 24.3 19:00 - Milevsko, KD

    Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Miss Sezimovo Ústí 2019 JcTEĎ

Která z dívek se vám líbí nejvíce?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Chodby nemocnice zdobí velkoformátové obrazy se strakonickými motivy

 Autor: Jarka Krejčová - Jižní Čechy Teď

    Autor: Jarka Krejčová - Jižní Čechy Teď

STRAKONICE – Slavnostní setkání se v nemocnici konají většinou u příležitosti otevření nových pavilonů, představení nových přístrojů. Tentokrát se ale v budově operačních oborů hosté sešli ze zcela jiného důvodu. V úterý 5. března ředitel nemocnice Tomáš Fiala uspořádal malou slavnost, aby představil novou výzdobu chodeb, které spojují rentgenologii s anesteziologicko resuscitačním oddělením.

 

Nemocnice dostala od Nadace ČEZ velkoformátové obrazy se strakonickými motivy v hodnotě 90 tisíc korun. Z typické strohé nemocniční chodby se stala chodba strakonická, jak s úsměvem podotkl ředitel Fiala. Zúčastnila se i hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská a uvedla, že strakonická nemocnice patří mezi nejlepší v kraji a že mít tak příjemné prostředí není obvyklé.

Ondřej Češka z Jaderné elektrárny Temelín podotkl, že je moc rád, když nadace může být nápomocna zejména v jižních Čechách. Ředitelka Muzea středního Pootaví Ivana Říhová označila sérii tří obrazů za takovou malou galerii a dodala, že doufá, že se bude pokračovat. Na jednom obrazu je scenérie strakonického hradu, na druhém dudáci. Třetí panel je podsvícený a barvy obrazu tak ještě více vynikají a dodávají motivu hradu kouzlo.

Všichni se shodli, že nikomu se do nemocnice nechce, ale když už není zbytí, je fajn, když na něj prostředí působí laskavě a příjemně. Místostarosta Rudolf Oberfalcer řekl, aby všem pacientům, kteří budou nemocnici opouštět, bylo do zpěvu, jako dudákům na obrázku. Slavnost okořenil lidovými písničkami Prácheňský soubor písní a tanců.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace