Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Čteme, pleteme a cvičíme tělo a paměť

  Úterý 21.1 14:00 - Blatná, Knihovna

 • Divadelní pohádka Muzikantská

  Úterý 21.1 10:30 - Katovice, Sál KD

Zobrazit všechny události
 

David Kubiš a Michal Brousil vybojovali v nejtvrdším hasičském sportu zlato

Úspěšní hasiči , Autor: Lukáš Novák - HZS

Úspěšní hasiči     Autor: Lukáš Novák - HZS

JIŽNÍ ČECHY – Velký úspěch jihočeských hasičů! Hned první disciplína na Světových policejních a hasičských hrách 2019, které aktuálně probíhají v čínském Chengdu, přinesla jihočeským barvám zlaté medaile. Michal Brousil a David Kubiš prokázali svoji světovou kvalitu a stali se ve svých věkových kategoriích šampiony.

 

Písečtí profesionální hasiči jsou členy šestičlenné reprezentace HZS ČR, která se od 9. srpna účastní prestižní světové sportovní soutěže World police and firefighter games 2019 (Světové policejní a hasičské hry 2019). Hned na úvod her na Jihočechy čekala jejich elitní disciplína – ultimate firefighter, což je kombinace klasického závodu TFA (Toughest Firefighter Alive) a závodu FCC (Firefighter Combat Challenge).

V sobotu 10. srpna absolvovali závod jednotlivců. V dopoledních hodinách se na start postavil ve své věkové kategorii do 30 let Michal Brousil. „A úřadující mistr Evropy opět potvrdil, že je letos nepřemožitelný. Svoji obrovskou kvalitu, formu a vůli ukázal celému světu. Stlačil svůj výsledný čas na všech úsecích pod čtyři minuty a tímto famózním způsobem je právem mistrem světa," popsala mluvčí hasičů Jana Neškodná a dodala: „Přestože se na světových hrách, jak například bývá zvykem na závodech v Čechách, nevyhlašuje absolutní vítěz napříč všemi věkovými kategoriemi, je nutné zmínit, že Michal Brousil dosáhl ze všech závodníků celého startovního pole nejlepší čas. Byl by tedy hodnocen jako absolutní vítěz – tedy nejtvrdší hasič světa."

Tím však zlatý jihočeský sen neskončil. „Odpoledne šel do závodu ve věkové kategorii 40 plus Michalův kolega, kamarád a tréninkový parťák David Kubiš. I on předvedl naprosto parádní výkon, nenašel přemožitele a i on poveze domů titul mistra světa," zdůraznila mluvčí. Neděle byla ve znamení závodu štafet, v němž český výběr ve složení Michal Brousil, David Kubiš, Jan Haderka (HZS Zlínského kraje) a Michal Přecechtěl (HZS Olomouckého kraje) opět ukázala, že v TFA nemá Česká republika konkurenci. Český tým vybojoval zlato. Světová soutěž v Číně nadále pokračuje.

Diskuse k článku - 3 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Klobouček 

  Reagovat

   

  Parádní!

  Vloženo 13.8.2019 19:09:02

  Vaše reakce:

  Zbývá znaků: 1200
   
 • petr 

  Reagovat

   

  Super výsledek. Jen mě mrzí, že lidé, kteří na sobě pracují, přitom pomáhají potřebným a často nasazují životy jsou ještě pořád u nás málo oceňováni.

  Vloženo 13.8.2019 18:10:23

 • Stanislav Kaisler 

  Reagovat

   

  Gratuluji a klobouček dolu :-).

  Vloženo 13.8.2019 14:57:33

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace