Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Kontaktní centra Preventu nabízejí bezplatné a anonymní testování HIV a žloutenky

 Autor: Prevent 99

    Autor: Prevent 99

JIŽNÍ ČECHY – Kontaktní centra neziskové organizace Prevent 99 v Českých Budějovicích, Strakonicích a Prachaticích se zapojila do Evropského testovacího týdne HIV a žloutenky. Akce je určena široké veřejnosti. „Zájemci se mohou přijít bezplatně, anonymně a diskrétně otestovat na HIV a žloutenku typu B a C. Výsledky testů jsou známé do třiceti minut,“ upřesnila Kateřina Malečová Suková z Preventu 99.

 

Kontaktní centra Preventu ve Strakonicích a Prachaticích nabízejí bezplatné testování po celý listopad, každý pracovní den od 8.30 do 10 hodin, v jiný čas po telefonické domluvě. Kontaktní centrum v Českých Budějovicích testuje v týdnu od 23. do 30. listopadu.

„Testování je příležitost, jak odhalit počátky infekce a získat potřebné informace pro prevenci, popřípadě léčbu. Včasná léčba pak může být účinnější a předchází těžkému průběhu onemocnění," doplnila Kateřina Malečová Suková.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace