Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Na divočáky u Heřmani vyrazilo na padesát myslivců i z ciziny

 Autor: Lenka Kropáčková - Jižní Čechy Teď

    Autor: Lenka Kropáčková - Jižní Čechy Teď

HEŘMAŇ – V sobotu 10. listopadu ráno se sešli myslivci na Benešovském mlýně u Heřmaně na tradiční hon. Milovníků lovu dorazilo kolem padesáti a z poloviny byla skupina tvořena zahraničními střelci. Jiří Souhrada, hlavní organizátor a vedoucí honců, pořádá podobnou akci dvakrát do roka v listopadu a v lednu již šestnáctým rokem. „Lovíme proto, aby se snížily stavy přemnožené zvěře, kvůli moru a podobně. Při lovu budeme střílet i škodnou, zákonem povolenou, a to je liška,“ řekl.

 

„Pronajal jsem si 650 hektarů lesa, o které se dlouhodobě starám a pak pořádám tyto akce. Na dnešní lov navazuje Hubertská zábava. Ta proběhne 24. listopadu v Heřmani v kulturním domě. Úlovky z dneška poputují do tomboly. Minule bylo kolem dvaceti kusů, ale v průměru bývá tak kolem patnácti," dodal.

Myslivců dorazilo kolem padesáti a polovina z nich byla z Rakouska, Německa a Holandska. Po dobré ranní kávě a strategické poradě, kdo jak bude rozdělen, se lovci sešli na místě připraveném pro výřad. Na nástupu zatroubil trubač, všichni byli proškoleni o bezpečné střelbě a mohlo se vyrazit. Lovu zdar!

V terénu byli myslivci rozděleni do skupin, ve kterých má každý danou svou roli i povinnosti. Lovci, psovodi, vedoucí i například závodčí. Ti si usadí svou skupinu na posedy, ošetřují, případně vyvrhnou zvěř a informují o dění, úlovcích i postřelené zvěři.

Po zhruba pětihodinovém pobytu v lese čekalo na lovce vepřo, knedlo, zelo na posilněnou. Následoval opět nástup u výřadu, kde se vzdává úcta zastřelené zvěři, gratuluje se úspěšným lovcům a opět zahraje trubač. Pak už všichni pokračovali oslavami u dobrého pití a rautu do pozdních hodin.

Diskuse k článku - 5 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Tak snad to má taky nějakýho šéfa, který nenechá zveřejnit bláboly.

  Vloženo 12.11.2018 11:15:42

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Záleží kdo to čte a kdo tomu rozumí.

   Vloženo 12.11.2018 13:00:04

 • webmaster 

  Reagovat

   

  Děkujeme za upřesnění, už jsme tu formulaci zpřesnili. Jižní Čechy Teď

  Vloženo 12.11.2018 10:57:01

 • pytlák 

  Reagovat

   

  Vážená paní (slečno) Kropáčková,
  bylo by snad lepší napsat, že se lovci sešli na MÍSTĚ připraveném pro výřad. Takhle napsané to vyznívá tak, že ještě než vystřelili, tak už byl výřad připravený. Výřad je až tehdy, když se na toto připravené místo položí ulovená zvěř a vzdává se jí úcta. Jen tak pro Vaši informaci, až budete zase něco psát, aby to mělo hlavu a patu. Lovu zdar.

  Vloženo 12.11.2018 10:31:50

  • Náhodný čtenář příspěvku. 

   Reagovat

    

   Když se vám to nelíbí, tak to nečtěte, popřípadě můžete napsat nějaký článek sám, třeba vám ho otisknou.
   Dle mého soudu jste ideální adept na to něco psát, zřejmě rozumíte všemu.

   Vloženo 12.11.2018 21:05:53

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace