Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Od kdy je Jiří Zimola pro referendum o vystoupení z EU?

Dnes ráno mě nemile zasáhla, ale příliš nepřekvapila, zpráva z denního tisku, že Jiří Zimola podporuje zařazení otázky o vystoupení z Evropské Unie do návrhu ústavního zákona o referendu. Prosazuje jen to, oč dlouhodobě usiluje jeho spojenec Miloš Zeman. Když jsem s Jiřím Zimolou hovořil před posledním krajským zastupitelstvem, vyjádřil jsem víru, že sociální demokracie zůstane demokratickou a proevropskou stranou. Byl jsem ujištěn, že ano... A jakéže to slyšíme důvody pro přijetí zákona o ústavním referendu? Samé "demokratické".

 

Potíž je v tom, že je hlásá nedemokratický extrémista Okamura, postkomunistická strana nebo kremelský posluhovač Miloš Zeman. Jenže demokracie není definována jen rozhodováním většiny - to přivedlo k moci třeba Hitlera. Demokracie stojí na třech pilířích - rozhodování většiny, vládě na čas (na volební období) a na ochraně menšin, aby měly šanci se případně stát ještě v dalším období většinou.

Demokracie musí chránit sama sebe a její fungování je podmíněno řadou brzd a vyvažování v rámci dělby moci. Je pevně spojena s fungováním právního státu (a dodržování ústavy a zákonů Miloši Zemanovi opravdu mnoho neříká, jedná s jediným cílem, mít co nejvíc moci). Jde zásadně o demokracii zastupitelskou, nikoli přímou vedenou referendy. Přejděme na řízení země formou referend a zkušený demagog dosáhne vždy svého. Z demokracie tu za chvíli nezůstane kámen na kameni. (Chceme třeba ovládnout ČT, aby nás nekritizovala? Udělejme referendum na zrušení koncesionářských poplatků. Kdo by chtěl platit něco navíc?)

A proč je pro Zemanovu kliku tak důležité, aby se referendum mohlo týkat i vystoupení z EU a NATO? Protože je to ve výsostném zájmu Kremlu! Ten ve svém samoděržaví nepotřebuje silnou Evropskou unii, ale Unii žádnou nebo rozdrobenou a nejednotnou, nepotřebuje Evropu s její "pošetilou" snahou pěstovat tu "opovrženíhodnou" demokracii, která silnému vůdci brání vzít otěže pevně do ruky. Už teď má u nás ruská klika velký vliv a po vystoupení bude naprosto zásadní a ještě víc přímý. A třeba sem nebude muset vkročit ani noha ruského vojáka, kterého by naši "vlastenci" jinak klidně pozvali.

Proto si Kreml chová trojského koně Zemana a jeho souputnikům slibuje vliv a podíl na moci. Proto Zemanovo okolí tak úspěšně podniká v Rusku, proto se jezdí klanět těm, kteří na Krymu zopakovali Mnichov a obsazení Sudet. Ještě v listopadu 1989 byli přitom ochotni vyrazit v tancích ze Slaného na Prahu a rozdrtit odpor studentů. Teď okupují Hrad. Proto Zeman rozděluje společnost a boří mosty. Proto pěstuje strach, aby na něj našel jednoduché recepty, nachází vnějšího nepřítele a je připraven se mu s kalašnikovem postavit (třeba postřílet novináře). Proto apeluje na nejnižší lidské pudy a nechá je rozkvétat. V rozdělené společnosti se totiž lépe vládne.

Věříte opravdu tomu, že by Zeman hlasoval pro setrvání v EU? Možná by to opravdu říkal, jako nyní, se zdůrazněním všech negativ Západu a s glorifikací toho, co vidí na Východě. V každém případě by ale dělal vše pro to, abychom se vymanili z bezpečí Unie, z bezpečí NATO, ze zabezpečení, v jakém jsme historicky nikdy nebyli (tedy pardon, ne on - jiní by posílali lživé maily důvěřivým starým lidem). Proč? Pro jeho ješitnost. Pro pomstu oné "pražské kavárně", kterou propaguje podobně jako kdysi Mussolini svojí římskou. Proto, aby ukázal demokratickému Západu, kde se neuplatnil (jen ta jeho snaha se vecpat do Bílého domu, poté, co pochleboval. Proto aby ho vůdce Putin opět poplácal po zádech (pozor, jen zlehka a raději vsedě!). A samozřejmě pro financování těchto aktivit z ruských peněz a pro ekonomické příležitosti svých kamarádů (kterých se ale zbavuje, když neuspějí, viz zesnulý soudruh Šlouf, který dostal kopačky hned, jak přítele Miloše dostal poprvé na Hrad).

A proč se k tomu snižují někteří inteligentnější lidé z jeho okolí je snad zbytečné dodávat... jsou to ty nejstarší důvody, o kterých psal už Niccolo Machiavelli... Bůh, a stateční spoluobčané, nechť ochraňují tuto zemi a mír s ní zůstává.

Diskuse k článku - 44 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2 3 4 5  | Starší příspěvky »
 • Pete 

  Reagovat

   

  Vážení, sledujete ten EU cirkus kolem otravy špiona v Anglii? Nezdá se vám podivné, že zatímco kolem voleb v USA amíci horem dolem sháněli kdejaké přiblblé meily aby osočili Rusy (asi chtěli nějak dokázat že Putin obcoval s Klintonovou což by bylo zajisté přímé ohrožení USA), že kolem voleb v Rusku nějak ztratili řeč? Jen otrapové z EU kritizují co se dá.A hlavně to načasování otravy přímo před volbami v Rusku, no není to prapodivné? Myslím, že je to akce-provokace USA. Koneckonců kdykoliv někam potřebovali amíci vtrhnout, tak proto že prý tam byly použity chemické zbraně ... nikdy se to ovšem neprokázalo. USA jsou divní patroni ...

  Vloženo 20.3.2018 16:36:23

 • Déma 

  Reagovat

   

  Séře tě to Tomášku, séře? Tak to je dobře. Řiťolezec páně Kradouska z nevolitelné strany nám tu bude kázat demokracii. Tu demokracii, kterou nám tu on a jemu podobní zloději, pardón privatizátoři ukradli. Zatímco ovčané cinkali klíči tak tito pseudodemokraté nechali totalitní kádry a STBáky v klidu zahlazovat stopy a připravovat se na privatizaci a hlavně je nechali převlíct kabáty. A teď najednou mají ze všeho erekci. Jo holt už nikdo Kradouskům, Fialkům, Stanjuříkům a té bábě Němcové nevěří. S tím se holt musiš smířit. Již ovčané nejsme kámo.

  Vloženo 17.3.2018 21:25:45

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Největší zla z pohledu p. Bouzka:
  1. ruská klika, která si na nás ve dne v noci brousí zuby,
  2. kremelský posluhovač, neboli současný president republiky,
  3. extrémista Okamura, který veřejně prezentuje názory nemalého množství tzv. "obyčených" lidí,
  4. český volič, který by při jiném volebním systému okamžitě rozvrátil demokracii.

  Takže všichni s jiným názorem na současné dění, než má on.

  Vloženo 16.3.2018 23:43:24

 • Ten kdo žil v socíku. 

  Reagovat

   

  Dnes jsem už dost let v důchodu. Babička o převratu v 48 říkala, že se tenkrát k moci dostali ti, kteří hajlovali. Předsedy JZD se stávali sedláci, kteří kolaborovali se soudruhy. Děti soudruhů a sedláků kteří kolaborovali nebo zastávali funkce ve fabrikách, vystudovaly na vysokých školách. Kteří na to neměly, tak pro ně měli soudruzi rychlokvašky, ing za 1 rok. Tak,tak. Kdo po převratu 89 se dostal opět do vedení? Samozřejmě vystudované děti komoušů. Kdo ožebračil tento stát? Opět děti komoušů. Měli informace, známosti. Podívejte se na ty, kteří dnes vyřvávají cosi o demokracii. Jsou to většinou děti komoušů. A pan Bouzek? Zjistěte si o něm více. Možná všem dojde. V dětech komoušů, dnes již ve věku pana Bouzka, je komoušské myšlení zažrané jak šmír pod nehtem a těžko to z nich někdo dostane. Proč? Protože jim není nic svaté a budou dnes vytrubovat do světa, že je ohrožená demokracie. Že jsou lidé hloupí, aby se mohli o svém osudu a životech rozhodnout v referendu. Hanba takovému, který haní demokraticky zvoleného prezidenta, či demokraticky zvolené hnutí a stranu. Tolik vypuštěné špíny na prezidenta či premiéra z řad TOP 09 nazývají demokracii. Styďte se.

  Vloženo 16.3.2018 22:58:45

 • Pete 

  Reagovat

   

  Ti proevropští sebevrazi, kteří vůbec ale vůbec neví o co kráčí, ať se seznámí s chystanou reformou zvanou DUBLIN IV. Jestli tomu neporozumí tak jistojistě porozumí až bude uvedena v plné šíři. To by ale bylo pozdě, proto je třeba zhodnotit naší budoucnost ve zvrhlé (bohužel) EU a jít vlastní cestou. Je dobře že pan Zimola dospěl (ještě včas) k rozumu a jen je třeba si přát aby naši další politici mysleli na náš stát a občany a ne na plnění si vlastních portmonek špinavými penězi z EU.

  Vloženo 16.3.2018 18:44:06

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Přesně tak!

   Vloženo 16.3.2018 19:11:13

« Novější příspěvky 1 2 3 4 5  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace