Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Senátor Kratochvíle zvolen místopředsedou významného senátního výboru

Karel Kratochvíle, senátor ve strakonickopíseckém obvodu a ředitel Zemského hřebčince v Písku.

Karel Kratochvíle, senátor ve strakonickopíseckém obvodu a ředitel Zemského hřebčince v Písku.

JIŽNÍ ČECHY - V úterý 3. dubna byl senátor dvanáctého senátního obvodu Strakonice Karel Kratochvíle ve veřejném hlasování výboru zvolen místopředsedou Výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravu Senátu Parlamentu ČR. Zvolen byl také nový předseda výboru, kterým se stal senátor Jaromír Strnad. Důvodem volby nových členů vedení výboru bylo únorové úmrtí jeho dlouholetého předsedy senátora Jana Hajdy.

 

K volbě Kratochvíle uvedl: „Předně bych chtěl ještě jednou vyzdvihnout práci kolegy Hajdy, kterou na postu předsedy výboru odvedl. Byl to opravdový odborník, kterého jsem si velmi vážil jak po stránce profesní, tak i lidské", vzpomněl kolegu strakonický senátor a dodal: „Ve výboru se projednává řada zákonů, směrnic, nařízení a dalších norem s významným dopadem na našI ekonomiku, proto budu i nadále dbát na to, aby všechny legislativní úpravy byly pro naše hospodářství prospěšné a měly hlavu a patu", doplnil Kratochvíle.

Respektovaný specialista na oblast zemědělství Karel Kratochvíle funkci místopředsedy Výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravu již zastával a to v prvních dvou letech po svém zvolení senátorem. Post opustil poté, co se stal předsedou Podvýboru pro zemědělství, kterým i nadále zůstává.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace