Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

U výběru partnera pro Jihočeské letiště chtějí krajští zastupitelé být

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Město České Budějovice chce svou polovinu ve společnosti Jihočeské letiště odprodat Jihočeskému kraji. Nechce už do letiště dál investovat, okolní pozemky, ze kterých se očekává profit související s letištěm městu nepatří. Hejtmanka kraje Ivana Stráská k tomu říká: "Považuji tento postup za racionální, může se tak vyřešit situace, kdy společnost vlastní dva majitelé, ale majetek patří pouze jednomu z nich."

Celý proces ale nebude jednoduchý a určitou dobu potrvá. Na to dnes reagoval na zasedání krajského zastupitelstva primátor Českých Budějovic Jiří Svoboda, který je rovněž krajským zastupitelem. Požádal do programu zařadit bod, kterým by byl z kompetence rady kraje přenesen do rozhodovací pravomoci celého zastupitelstva výběr strategického partnera pro provozování letiště. Jiří Svoboda zmínil, že ho k tomuto návrhu vedou časové důvody - převod akcií města ve společnosti Jihočeské letiště České Budějovice může trvat déle než výběr strategického partnera. 

Hejtmanka Ivana Stráská požádala, aby primátor na tomto návrhu netrval a dala své slovo, že na příštím zasedání zastupitelstva 31. října bude zařazen materiál, který zhodnotí právní aspekty celé věci. Zdůraznila, že korektní hlasování by mělo probíhat se znalostí těchto informací. 

S tím se primátor Svoboda spokojil a na svém návrhu už netrval.

Diskuse k článku - 6 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • všemocná direktorka 

  Reagovat

   

  vše zařídí, zahájí, ocení, zaplatí a denně v médiích /nejen regionálních/ a na jejich webech uvede pro spokojenost Jihočechů jak všemu rozumí, na co se mají těšit / i na letácích nemocničních lékáren zřizovaných K Ú Vám svým podpisem a svojí foto v úvodu letáku /zabírající víc jako 1/4 plochy letáku / oznámí, co pro Vás zlevnila. Není nad zviditelnění

  Vloženo 22.9.2019 12:18:34

 • Krajští zastupitelé mají letiště 

  Reagovat

   

  A prachy na jeho provoz ušetří dalším útlumem veřejné dopravy. Začali s tím už od r. 2010 a velice se to osvědčilo.

  Vloženo 19.9.2019 15:20:22

  • Vanous 

   Reagovat

    

   Například z Písku do Tábora, což je pouhých 45 km, se dostanete plynule vlakem už za 1 hodinu a dvacet minut! Autobusem velmi zřídka. Vítejte do XXI. století, do století regionálních letišť!

   Vloženo 20.9.2019 09:56:50

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Jihočeští světáci zřejmě budou létat jako Dynamo v 1. lize.

  Vloženo 19.9.2019 15:19:55

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   A linka letiště Planá-letiště Hosín tam a zpět bude?

   Vloženo 19.9.2019 19:35:01

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    nebude, tam doplujete lodí :-))

    Vloženo 20.9.2019 18:20:10

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace