Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Písecká čtyřka

  pondělí 19.8 19:30 - Lázně Vráž u Písku

  Hudební kapela Josefa Nováka.

 • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

  pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

  Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

Tábor už má starostu. Zkušení matadoři zkoušeli ze znalostí "Fišerovy děti"

Jiří Fišer a Štěpán Pavlík. Vpravo bývalý, vlevo současný starosta Tábora. , Autor: L. Kolářová

Jiří Fišer a Štěpán Pavlík. Vpravo bývalý, vlevo současný starosta Tábora.     Autor: L. Kolářová

AKTUALIZOVÁNO - 30.10.2018 01:06

TÁBOR - V Táboře proběhlo ustavující zasedání zastupitelstva. Starostou byl zvolen Štěpán Pavlík z hnutí Tábor 2020. Přestože uzavřená koalice Tábora 2020, Pirátů, hnutí Jinak! a ČSSD má jen nejtěsnější většinu 14 hlasů, nový starosta i první místostarosta Václav Klecanda byli zvoleni hlasy patnácti. Zavládlo očekávání, zda někdo z opozice obdrží později nějaký post - třeba vedení výboru, za který bude během volebního období jistit křehké koalici záda.

 

Jednání bylo velmi rušné a zkušení politici z opozice jako jsou Hana Randová (Tábor sobě), Radka Maxová (ANO) a František Dědič (ODS) měli vůči koaličním kandidátům řadu fundovaných dotazů a usvědčovali je i poměrně často z neznalosti. Potvrzoval se tedy předpoklad, že "čtrnáctka" bude mít nové volební období velmi krušné.

Nováčci - jako například první místostarosta Václav Klecanda, ubezpečovali, že se do svého rezortu velmi rychle zasvětí. Ovšem odpovědi, že jeho rezort mu pomohou analyzovat pirátské expertní týmy, před zkušenými bardy těžko odolávaly. Za nováčky si často bral slovo bývalý starosta Jiří Fišer a tahal je z ožehavých situací, až na to Hana Randová reagovala replikou, jestli nyní každý z vedení města bude mít svého mluvčího. Opozice kritizovala zejména to, že nová vláda města nepředstavila své programové prohlášení a hodlá na něm teprve pracovat. 

Václav Klecanda byl zvolen stejně jako starosta Pavlík 15 hlasy, protikandidátkou na funkci prvního místostarosty byla Soňa Šicnerová z ANO. Jí dala 12 hlasů opozice.

Hana Randová z hnutí Tábor sobě kandidovala na post druhé místostarosty proti Michaele Petrové (Jinak!), s níž se utkala v přestřelce o problému ve Správě lesů města Tábora, o koncepci pro čtvrť Dvorce nebo dopravní řešení. 

Druhou místostarostkou byla zvolena Michaela Petrová. Dostala koaličních 14 hlasů, Hana Randová naproti tomu 13 hlasů.

Na třetího místostarostu koalice navrhla Olgu Bastlovou z ČSSD, proti stála kandidatura Františka Dědiče z ODS. Hlasovalo se podle koaličních dohod. Olga Bastlová dostala 15 hlasů, František Dědič 12. Bastlová bude nově řídit rezort školství, otázky z tohoto rezortu jí vytrvale pokládala Radka Maxová z ANO. Odpovědí ale bylo, že se místostarostka s řediteli škol teprve setká a jejich problémy bude zjišťovat.

Poté bylo zvoleno ještě pět neuvolněných členů rady města. I tady se nekonalo žádné překvapení - stali se jimi Jiří Fišer (16 hlasů), Petr Havránek (16), Radoslav Kacerovský (15), Jan Příbramský (16) a Jakub Smrčka (14). 

Do středečního vydání Táborska zjišťujeme i názory občanů, kteří volby vedení města sledovali.

Diskuse k článku - 97 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2 3 4 6 7  | Starší příspěvky »
 • Miloš Pospíchal 

  Reagovat

   

  Většina stěžovatelů a poradců zde neprošla ani políčkem : Vaše jméno :)

  Vloženo 1.11.2018 22:10:07

 • Vladimír Šíp 

  Reagovat

   

  Taky bych chtěl mít tolik dětí jako ing. Jiří Fišer. Jeho děti mají "šťávu".

  Vloženo 1.11.2018 10:43:29

 • Josef Krčmář 

  Reagovat

   

  Fišerovy děti, chvíli jsem si říkal, co tím měla autorka článku na mysli. Asi to mělo být hanlivé, ale ve mně to budí vlastně naději. Fišer byl slušný starosta. Nepovedlo se mu všechno, ale komu se v profesním a osobním životě povede vždycky všechno. Ale pro mě to bude vždycky starosta, který nastavil jiný řád města. U něj nevěřím tomu, že by si tam něco hrál pro sebe. Takže Fišerovy děti jsou pro mě nadějí, když on jim věří a půjdou v jeho stopách. Pana Pavlíka neznám, pana Klecandu také ne, ale znám paní Petrovou osobně, můj syn chodil roky do skautského oddílu, který vedla. Viděl jsem, jak umí být ostrá, když se stavěl tábor. Ale ráno jsem přivezl kluka na zelenou louku a po obědě tam stál indiánský tábor, kde žily děti dva týdny. Také jsem viděl, jak ve své dovolené, kdy jiní jedou třeba k moři, tak jede na louku s dětma, kde postaví deset týpý, kamna v kuchyni z jílu, a dva týdny se tam vychovává děti. Takže za mně Fišerovy děti OK ! Možná nemají ostré lokty politických dinosaurů, ale bude vláda přesvědčení, ideálů a slušnosti!

  Vloženo 31.10.2018 02:05:29

  • Marzin 

   Reagovat

    

   A hlouposti.. dodávám.

   Vloženo 31.10.2018 08:03:56

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Sám jsi hloupý, Marzine

    Vloženo 1.11.2018 09:11:31

  • Mr. Propper 

   Reagovat

    

   To, že se Vám paní Petrová hezky postarala o potomky je zajisté chvályhodné, leč k výkonu funkce místostarostky poněkud nedostačující.
   Co se týče jejího angažmá v politice, je jejím - asi jediným - cílem, aby jí nejezdila auta pod okny.
   Což je zatraceně málo.

   Vloženo 2.11.2018 08:21:49

 • Lenka M. 

  Reagovat

   

  S koalicí nesouhlasím. Včerejší zastupitelstvo mi jasně ukázalo, že Tábor 2020 prostě jen potřeboval, aby mu zůstala nadvláda. Ostatní jsou jen loutky. Výstup pana Klecandy byl spíše k pláči. Tento člověk má být místostarosta?! Místo toho, aby při sestavení koalice mysleli na zájmy občanů a města, tak upřednostnili pouze své osobní zájmy a kamarádské vztahy. Výsměchem voličů je, že paní Bastlová je místostarostka. ČSSD bylo poslední s jedním mandátem. Doufám, že je všem jasné, proč tuto koalici podpořila. Tichá podpora komunistů tu taky je cítit. Uvidíme, co nám teprve přinesou další zastupitelstva. Ty nám totiž ukáží, kde je pravda. Velice mě mrzí, že není v koalici hnutí ANO, které bylo těsně za T. 2020. Není moc prozíravé vyšachovat hnuti, které má ve vládě nejvyšší počet ministrů a premiéra. Jen blázen by si mohl namlouvat to, že pro novou koalici bude snadné vyjednávat přísun finančních prostředků z ministerstev. Dali přednost tomu, aby si udrželi moc nad prospěchem lidí v Táboře. Nové koalici přesto držím palce, aby pro nás udělali to nejlepší.

  Vloženo 30.10.2018 21:33:15

  • Ota 

   Reagovat

    

   Přispěvěk byl skryt administrátorem, protože porušoval Pravidla pro vkládání příspěvků!

   Vloženo 30.10.2018 22:03:08

   • Hana 

    Reagovat

     

    Paní Lenko M. ,v přísunu dotací do města hraje roli to, kdo z vedení města je v jaké straně? To snad ne! Tímto říkáte, že dotace a jiné penězovody jdou přes politické kamarádství? Ve vedení města není nikdo z ANO a tak se může město rozloučit z dotacemi? To nám říkáte? Jsem ráda, že máme vedení města bez těchto podivných penězovodů….( Pelta?) Jak to pak asi chodí v malých vesnicích, kde starosta je nezávislý, prostě místní a politické strany jsou mu někde, prostě chce třeba jen silnici do své obce. Není v ANO, nemá šanci na žádnou dotaci!

    Vloženo 31.10.2018 01:28:59

    • Patrik 

     Reagovat

      

     Dobrý den paní Hano, paní Lenka pouze napsala to, že "není prozíravé" obejít vládnoucí hnutí, z důvodu, že se domnívá, že prostě s ním ve vedení města by se o přísunu finančních prostředků vyjednávalo snáze.
     Tábor prostě přišel o možnou výhodu při vyjednávání, nebo třeba navazování prvotních kontaktů. Nikde jsem se nedočetl, že se někdo s něčím může rozloučit nebo, že nemá šanci.
     Přijde mi to, že „koalice odvahy“ byla vytvořena až moc „na krev“ a na samou hranici únosnosti. Přeci jen 14 ze 27 mi nepřijde moc komfortní situace. Nebo Vám snad ano?

     Vloženo 31.10.2018 12:02:01

    • Venda 

     Reagovat

      

     Naprosty souhlas, pani propadla populistickym kecum. Pani by si mela sundat ruzove bryle a pouzit mozek.

     Vloženo 31.10.2018 15:41:25

   • Dana 

    Reagovat

     

    Premier je zlo. Mozna proto tam ANO neni

    Vloženo 31.10.2018 15:17:03

  • Petr 

   Reagovat

    

   Přesně. Naprosto souhlasím.

   Vloženo 31.10.2018 08:04:33

  • Libor B. 

   Reagovat

    

   Byt to v opacnem gardu Ano,ODS,Randova a dalsi tak nebudou jini i za cenu 14 mandatu! Jedine co by nastalo, tak by v Tabore zavladl populismus a doba temna.Budme radi za zvolenou koalici a dejme jim sanci a prostor delat svou praci! Bilancovat by se melo treba po roce e ne se ted chovat jak zhrzena milenka!!!

   Vloženo 31.10.2018 15:32:27

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Tak já jako anomym si myslím, že tady ANO nemá moc dobré kandidáty. Možná je vyjímkou ing. Maxová, ale jaký jí tady politický podnikatel Petr Novák složil tým, tak to je mi jí líto. Možná je to jednáním Petra Nováka (nebo ing. Petra Nováka?), proč ANO nakonec skončilo v opozici. A ještě je divné jednání Táborsobě. Dostali podle zveřejněných informací nabídku do koalice. Ale nepřijali ji. Asi je možná všechny spojuje politické podnikání.

   Vloženo 1.11.2018 09:19:02

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Myslím, že v Táboře nemá nikdo moc dobré kandidáty. Je to vždy postaveno na maximálně jedné známé osobnosti.

    Vloženo 1.11.2018 10:07:40

    • anonymní čtenář 

     Reagovat

      

     Super anomym. Tak já bych to tak neviděl. Myslím, že letošní volby jsou svým způsobem změna. Nedovedu si jako starostu představit nikoho jiného. Heršálkovou?, Dědiče? nebo snad Randovou?. Tak to jsme snad trochu dál ne?
     Teď je tam alespoň mladá generace, která má šanci se začít zaobíratnejen současností, ale i budoucností.

     Vloženo 1.11.2018 10:26:27

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Dobrý den, pana Pavlíka jsem nevolila, stejně jako nikdo z mé rodiny, mých přátel a kolegů v zaměstnání. Nejsem ráda, že byl zvolen, je pro mě nedůvěryhodný. Svým verbálním projevem působí jako uspávač hadů. A pokud by někdo z vás plánoval svatební obřad, doporučuji každého jiného, jen ne pana Pavlíka. Vloni, před naším obřadem a před matrikou, popíjel pivečko a pak se v obřadní síni se žvýkačkou v puse ani nesnažil o řeč, která by nás jako novomanžele měla nadchnout či poučit a motivovat. Bylo mi to líto. Žvýkačka při takové příležitosti je přece absolutní výraz ignoranta. Eva Sokolová.

  Vloženo 30.10.2018 19:08:55

  • Hana 

   Reagovat

    

   Tak to máme stejnou zkušenost. Já když se pak divala na video ze svatby, bylo mi do pláče. Pan Pavlik nám zničil svatební den. Pro nás ten nejdůležitější. A tenhle člověk nám bude dělat starostu, to je fakt paráda.

   Vloženo 31.10.2018 08:06:48

   • Milos 

    Reagovat

     

    Nechapu, jak muzete podle zvejkacky soudit starostu! Az se budete vdavat podruhe,potreti tak si zvejkacky nevsimnete

    Vloženo 31.10.2018 18:37:51

   • Eva S. 

    Reagovat

     

    Dekuji za sdílení... Je to velmi smutné... Dávali jsme si pak s manželem za vinu, že jsme nepřistoupili blíže a neupozornili ho hned, že se nám to nelíbí. Prostě smůla. Řekl mu to pak jeden člen naší rodiny. Zkazil nám svým přístupem cely obřad. Doufám, ze se polepší, pokud si toto přečte. A možná si i vzpomene..

    Vloženo 31.10.2018 18:39:47

    • anonymní čtenář 

     Reagovat

      

     Určitě se polepší.....

     Vloženo 1.11.2018 10:21:37

« Novější příspěvky 1 2 3 4 6 7  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace