Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Z Písku až na Kamčatku II.

    pondělí 24.2 10:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

    Povídání a promítání s Ing. Václavou Altschmiedovou.

  • Dokonalá svatba

    pondělí 24.2 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

    Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

V Bechyni slavili výročí založení sboru dobrovolných hasičů a otevření hasičského muzea

 Autor: Eva Výborná

    Autor: Eva Výborná

BECHYNĚ – Hned dvě výročí slavili v sobotu 20. července hasiči v Bechyni. Před 145 lety v roce 1874 založili sbor dobrovolných hasičů a první hasičské muzeum vzniklo v roce 1974, tedy před 45 lety. Založil ho tehdy pod názvem Požární muzeum Antonín Zelenka. Po uctění památky padlých hasičů se vydal slavnostní průvod od hasičské zbrojnice městem k hasičskému muzeu.

Pozvání na slavnost přijali hosté senátor Jaroslav Větrovský, náměstek hejtmanky Jihočeského kraje Pavel Hroch, protože hejtmanka Ivana Stráská se omluvila, dále starosta Krajského sdružení hasičů Jihočeského kraje Jiří Žižka, ředitel Územního odboru JčK Petr Hojsák a starosta Okresního sdružení hasičů Alois Pazdera. Jako zástupce města se slavnosti zúčastnil místostarosta Jiří Rejlek.

V prostoru vedle autobusového nádraží nyní bude nově sídlit hasičské muzeum. Před ním se všichni účastníci slavnosti shromáždili. Za dlouhodobou práci bylo oceněno několik členů sboru. Medaili za mimořádné zásluhy dostala emeritní starostka sboru Jenovéfa Uličná. Medaili svatého Floriána obdrželo pět hasičů.

Pak hosté přestřihli svorně rukou nerozdílnou pásku a muzeum v renovovaných prostorách bývalých zemědělských sýpek tím otevřeli. Lidé si mohli prohlédnout historické hasičské vybavení třeba koňskou horskou stříkačku nebo koněspřežnou stříkačku.

Po prohlídce muzea následovaly na prostranství ukázky práce s historickou i novodobou hasičskou technikou v praxi. S hasičskou stříkačkou a sestavou hasičů v dobových bílých uniformách předjel pár statných ozdobených hnědáků.

Předvedly se další složky integrovaného záchranného systému jako zdravotníci a policie. Nad prostorem přeletěl záchranářský vrtulník.

K poslechu hrála Hartmanická muzika.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace