V lokalitě Pod Hvězdou ve Strakonicích vzniknou městské toalety
Nové automatické městské toalety Pod Hvězdou budou sloužit veřejnosti celoročně a budou přístupné v jakoukoliv denní dobu. „Jedna kabina bude určena ženám a osobám na invalidním vozíku a jedna kabinu bude pro muže,“ popsala mluvčí Strakonic Markéta Bučoková.
Současně je řešený i bezbariérový přístup k samotným toaletám. „Ten z části zajistí stávající dlážděný chodník. Dále bude přístup k samotným toaletám po nové zpevněné ploše, která bude navazovat zmíněným chodníkem na dlážděnou plochu. Stavba s ryze funkčním využitím by měla architektonicky zapadat do řešeného území a nebude v daném místě působit rušivě,“ doplnila Markéta Bučoková. Radní schválili uzavření smlouvy o dílo se společností Prima za cenu 2,6 milionu korun. Stavba by měla být zahájena v říjnu a dokončena do 7 měsíců od předání staveniště.
Novinka tak doplní současné veřejné toalety ve Strakonicích. Na Velkém náměstí pod radnicí funguje klasické veřejné wc, kde zákazníci dříve hradili poplatek za použití. „Ovšem od vypuknutí pandemie covidu se odstoupilo od vybírání poplatků a vstup je zdarma,“ podotkla Markéta Bučoková.
Další, ale již automatické wc, je na parkovišti poblíž zimního stadionu, na Beranově dvoře. Na tyto záchody mohou lidé vstoupit po vhození mince.

Diskuse k článku