Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Deskohraní s Michalem

  Úterý 18.2 16:00 až 18:00 - Knihovna pro děti a mládež, 1. patro, Tábor

 • Diskuzně vzdělávací večer - Setkání s chiropraktikem

  Úterý 18.2 18:00 - Milevsko, KD

Zobrazit všechny události
 

V milevské Bažantnici je v plném proudu Mejdan pro faunu

MILEVSKO - Po loňské úspěšné premiéře se i letos stalo Milevsko jednou ze zastávek benefičního seriálu Mejdan pro faunu. Firma Káva svět a muzikanti ze sedlčanské kapely Matyas a z milevských Paradoxů se i letos rozhodli uspořádat sérii zábavných akcí pro celou rodinu, kam je vstup zdarma a lidé mohou dobrovolně přispět Ochraně fauny České republiky. Ochrana fauny provozuje záchrannou stanici pro zvířata v nouzi v Hrachově u Sedlčan a motýlárium v Ekocentru ve Voticích.

 

Díky přízni celé řady sponzorů, kteří uhradili náklady na vybudování stage a program, tak stovky lidí v sobotu odpoledne zamířily za zábavou do milevského parku Bažantnice. Našli tam skákací hrady, hřiště, kde si mohly děti zkusit florbal s místním klubem Došwich, sledovat pohádku, absolvovat malování na obličej, prohlédnout si vybavení vozidla hasičských profesionálů, mohli také sledovat tanečníky ze skupiny NRG Crew, ukázku vyřezávání dřevěných soch, bojového umění nebo policejního výcviku psů. Program nabídlo i Ekocentrum Ochrany fauny a v jeho stánku mohli lidé přispívat do zapečetěné kasičky. 

Kasička se rozpečetí až po ukončení celé série Mejdanů pro faunu. První letošní Mejdan už proběhl v Bystřici u Benešova, druhý nyní v Milevsku, další bude 28. července v Sedlčanech a na závěr prázdnin pak 25. srpna v táborském rekreačním areálu Komora. 

Dá se předpokládat, že se sobotním večerem návštěvníků v Bažantnici ještě přibylo, protože na jeviště nastoupí oblíbené kapely Matyas a Paradoxy. Hrát budou až do jedné ráno. 

Muzikanti obou kapel loni po skončení této koncertní šňůry přijali pozvání do Záchranné stanice v Hrachově a seznámili se s jejími handicapovanými obyvateli. To je jen ubezpečilo, že má smysl v Mejdanech pro faunu pokračovat. I u návštěvníků si akce po loňské premiéře zjevně našla oblibu. 

Na Mejdan pro faunu se ještě vrátíme nejen další fotoreportáží, ale i v Milevských novinách. Teď nabízíme nahlédnutí do odpoledního dění v parku, do fotogalerie přispěla také Michaela Neumannová.  

Diskuse k článku - 24 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2 3  | Starší příspěvky »
 • Dominik 

  Reagovat

   

  Výborná akce,přeji mnoho štěstí v další práci na mejdanech:-)

  Vloženo 17.7.2018 22:52:26

 • pořadatel 

  Reagovat

   

  Velký dík všem co Mejdan jakkoliv podpořili, je pravdou, že se nejedná o klasický festivalový komerční projekt v podobě předhánění se jakého mediálně známého umělce do Milevska dostat a dobře mu za to zaplatit, takových projektů je v okolí přes léto slušný výběr a tady jde o něco jiného. Smyslem naší akce je zapojit aktivně co nejvíce místních spolků, šikovných lidí a naší snahou je, za získané prostředky pro tyto převážně místní spolky vytvořit ve spolupráci s partnery Mejdanu solidní podmínky. Akci děláme s radostí, na pohodu a největší odměnou pro nás jsou spokojení návštěvnící a další hlásící se zájemci z místních obyvatel s nápady, jak akci aktivně podpořit a těch není opravdu málo. Mejdan není dělán pro zisk, samozřejmě nic není dnes zadarmo a základní náklady se uhradit musí, to problém není, protože partneři na tuto myšlenku slyší a vidí, kam jejich vynaložené prostředky, skutečně jdou. Jestli bude Mejdan příští rok v Milevsku dnes ještě nevíme, moc rádi bychom zde zůstali, pracuje se nám zde s každým dobře, při osobním jednání nebyl nikdy problém a vždy se našla společná řeč. Vše je jen o komunikaci a kompromisech, to je svoboda. Fauna Hrachov děkuje Milevsku za podporu

  Vloženo 16.7.2018 14:38:52

 • Mirka 

  Reagovat

   

  Přesně tak. I my se těšíme na příští rok.

  Vloženo 16.7.2018 13:03:45

 • Marek 

  Reagovat

   

  Akce to byla zdařilá, přínosná. Občané města Milevska našli množství zábavy a podpořili dobrou věc. Pořadatelům bych pouze příště doporučil, zaměřit se více na řešení parkování. V ulici U Bažantnice doprava chvílemi kolabovala díky neukázněným řidičům a jejich nevhodnému parkování. Parkoviště u kláštera, případně u koupaliště zela prázdnotou. To jen takový postřeh. Starší občané to se zábavou mladých nemají občas jednoduché, to je fakt. Na druhou stranu, máme 21. století, většina domů má kvalitní plastová okna, tak je hold na pár dní v roce musí zavřít. Negativních názorů a především pak těch anonymních si nevšímejte. Hold v Milevsku se úspěch nenosí. Díky za skvělou akci a těšíme se na příští rok!

  Vloženo 16.7.2018 12:28:08

 • Jirka 

  Reagovat

   

  Voláte po cenzuře? Tady je to vzorek naší společnosti. Chtěl byste, abysme si hráli radši na to, že neexistuje? O tom demokracie není.

  Vloženo 16.7.2018 11:37:38

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Mily pane! Co tady pisete o cenzure? Pokud nekdo diskutuje a podepise se, nebo komentuje na facebooku, je to v poradku. Ale tady? To je anonymni zumba blabolu. Vzdyt v teto diskusi si mohu vymyslet cokoliv vcetne sveho jmena a pak tu beztrestne exhibivat. Cenzuru ne, rizenou diskusi ano.

   Vloženo 17.7.2018 06:15:39

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Haha jako na schůzi KSČ tam taky řídili diskusi. Co jsme si vyzvonili klíčema to máme. Tento vzorek společnosti a vypadá to že k tomu hodně přispívají lidi jako vy když buzerují normální občany a stát jim jenom utahuje opratě. Tak se nedivte že ten odpor vyvěrá na povrch v anonymních diskusích. Svoboda je nenávratně v tahu. Je dobře že aspoň tady ta volná diskuse je. Jen si to čtěte ať víte co si lidi myslí.

    Vloženo 17.7.2018 08:08:38

    • anonymní čtenář 

     Reagovat

      

     Vy jste ale magor :-D
     Koncim.

     Vloženo 17.7.2018 09:09:12

« Novější příspěvky 1 2 3  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace