Kdy a kam

  • Penziopolis Dva dopisy o Písku

    středa 19.12 17:30 - Písek, Městská knihovna Písek

    Uvedení nové knihy autorů Jiřího Vogla a Petra Mano.

  • Koncert pro seniory se souborem Lego

    středa 19.12 14:00 - Milevsko

    Pořádá ZUŠ Milevsko – Klub důchodců, ul. Gen. Svobody.

Zobrazit všechny události
 

V sobotu na konopickou do Volar nebo do arboreta ve Vimperku

Ilustrační foto.

Ilustrační foto.

PRACHATICKO – Sobota 11. srpna nabídne na Prachaticku mimo jiné také Staročeskou konopickou ve Volarech, ale rovněž třeba možnost navštívit s výkladem unikátní vimperské arboretum v podzámčí.

Staročeská konopická je ve Volarech tradiční a oblíbenou akcí, na které se schází hodně diváků. I letos ji společně připraví na sobotu město a místní Český svaz žen. Průvod vyjde ve dvě hodiny odpoledne od restaurace U potůčku a povede až ke společnému obydlí Konopičáka a Konopičky, které jako vždy samou láskou vzplane. A večer dojde ještě na zábavu ve společenském sále radnice od devatenácti hodin se Šumavskými Šumaři.

Vimperští ochránci přírody pak v sobotu zvou do místního arboreta pod zámkem. Připravili do něj dendrologickou vycházku, která začne u hlavního vchodu ze zámecké aleje také ve dvě hodiny odpoledne. Arboretum existuje od roku 1959 na ploše o něco větší než jeden hektar a roste v něm velké množství v Čechách unikátních dřevin.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace