Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Vokální soubor X-TET

  sobota 7.12 18:00 - Kaple Nanebevzetí Panny Marie, Štítného ulice, Jindřichův Hradec

  Koncert.

 • Tim Rice, Andrew Lloyd Webber Evita

  sobota 7.12 19:00 - DK Metropol, České Budějovice

  Muzikál podle životního příběhu Evy Perónové.

Zobrazit všechny události
 

V Táboře se aktivizoval spolek, který chce upozorňovat na problémy sportu

TÁBOR - V Táboře obnovil svou činnost spolek Město mládeži. Jeho představitelé - Dagmar Bártová a Jiří Štěch, uvádějí, že k aktivizaci je donutily okolnosti kolem rekonstrukce bazénu a přístup města k takzvaným menším sportům.

 

"Sport je v současné době na okraji zájmu radnice, a tak chceme zprostředkovat pohledy sportovců na podmínky, které mají v Táboře pro svou činnost, a také pohled veřejnosti na její vyžití," uvádějí. Spolek požádal o spolupráci Týdeník Táborsko, aby se diskuse o problémech menších sportů přenesla na veřejnost. Fotbalisté a hokejisté se do spolku nepřipojili, jejich podpora je i ve městě od ostatních sportů oddělená.

Redakce bude postupně přinášet rozhovory s představiteli jednotlivých sportů o jejich problémech. Hned první rozhovor s Petrem Blažkem z flobalového klubu 1. FBK Tábor, ukázal na problém.

O potřebě všesportovní haly se v Táboře mluví už dvacet let. Nyní se konečně začne na halu přestavovat tělocvična u Stadionu Míru. Už teď je ale předvídatelný spor, kdo se do ní vejde, neboť opět nebude dost kapacity pro všechny. Okresní města už dnes mívají sportovní haly dvě, Tábor nemá ani jednu. I v Českých Budějovicích skončil mnohaletý spor o stavbu nové haly na místě stávající ve Stromovce tím, že se budou stavět nové haly dvě. 

Příprava sportovců v halách s potřebnými rozměrovými parametry vede k lepším výsledkům, než když trénují v malých tělocvičnách. Táborští florbalisté zatím dvě odpoledne v týdnu hostují v hale házenkářů v Sezimově Ústí. Házená ale zaznamenává v Sezimově Ústí boom a bude halu více potřebovat pro sebe. Kromě toho dotace na pronájmy sportovišť město Tábor poskytuje jen v případě využívání táborských zařízení - která ale nemůže v dostatečné kapacitě nabídnout. Kdo sportuje jinde, platí si pronájmy ze svého. 

Rozhovor s Petrem Blažkem o táborském florbalu vyjde příští středu a popisuje i rozmach a úspěchy tohoto sportu, kterému se v Táboře věnuje kolem 200 dětí i dospělých. 

V centru pozornosti spolku Město i mládeži je rovněž táborský bazén, který prošel první etapou rekonstrukce. S vědomím určitých problémů v rekonstruovaném bazénu vydalo město v Novinách táborské radnice anketu. Spolek na ni zareagoval vlastní anketou v Týdeníku Táborsko.

"Myslíme si, že město otázky postavilo účelově a za odpovědi nabízí odměny. My nabízíme o bazénu anketu, kde může každý dát otevřeně najevo svůj názor. Ankety o další sportovní problematice budou následovat," říká Jiří Štěch. Na jednu z frekventovaných otázek návštěvíků bazénu už ale odpovídal jednatel Tělovýchovných zařízení Jan Benda minulé pondělí zastupitelům - voda v táborském bazénu teplejší nebude. Jde totiž o plavecký sportovní bazén, nikoliv bazén relaxační, a sportovní bazény mají pro teplotu vody normu do 28 stupňů Celsia. V Táboře se voda udržuje na 27,5 stupních. Větší teplota vzduchu závisí na zamezení úniku okny, což může přinést další etapa rekonstrukce. 

Na vznik spolku reagovalo i město zveřejněním grafu, že na tělovýchovu a sport vydává ročně kolem 90 milionů ročně, což je o víc než 20 milionů nárůst proti roku 2016. Do toho ale jsou započteny i investice a provoz všech zařízení, nejnákladnější je pochopitelně zimní stadion. 

Odpovědi na první anketu k táborskému bazénu můžete posílat na taborsko@jihocesketydeniky.cz do konce listopadu. Postačí přehled čísel otázek a písmen. 

ANKETA

1. Jak vám vyhovují nové společné šatny v bazénu?

a) bez problémů b) mám výhrady c) nevyhovují mi vůbec

2. Vyhovuje vám funkčnost sušáren, sprch a páry?

a) bez problémů b) mám výhrady c) současný stav mi nevyhovuje

3. Jak hodnotíte, že bazén přišel o hlediště a ochoz?

a) nevadí mi to b) nevím c) velmi mi to vadí

4. Vyhovuje vám prosklená stěna do dětského centra?

a) vyhovuje b) je mi to jedno c) nevyhovuje mi

5. Jak vnímáte dětské centrum (velikost, teplotu vody a vzduchu, atrakce)?

a) bez problémů b) vidím drobné nedostatky c) vidím zásadní problémy

6. Jak vám vyhovuje plavecký bazén (teplota vzduchu a vody, prostředí)?

a) bez problémů b) vidím drobné nedostatky c) vidím zásadní problémy

7. Je podle vás v bazénu dost časového prostoru pro veřejnost?

a) ano b) nevím c) není

8. Jakému typu plaveckého zařízení byste dal přednost?

a) v Táboře b) v J. Hradci c) v rakouském Gmündu

9. Kdy tipujete pokračování rekonstrukce táborského bazénu?

a) do roka b) do tří let c) do pěti let

Odpovědi ve tvaru čísla otázky a zvoleného písmena můžete zaslat na email taborsko@jihocesketydeniky.cz do 30. listopadu. Děkujeme, když nebudete anonymní. Chcete-li se rozepsat více, využijte web spolku www.vasenazory.cz. V Táborsku pak v prosinci zveřejníme výsledek.

 

Diskuse k článku - 15 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Mili 

  Reagovat

   

  Bylo by na čase něco se sportovními aktivitami v Táboře něco dělat. Pamatujete humbuk kolem zpronevěry peněz na hokej ? Jakpak to dopadlo ? Byl někdo obviněn ? Ne, naopak město rve prachy hokejkám dál. Mají nějaké super výsledky oproti jiným sportům ? Ne ! To samé fotbal. Přijde mi, jako by Tábor zamrzl na těchto dvou sportech. Je to nefér. Byla jsem na plese, kde se udělovaly ceny mládeži za sportovní úspěchy. Plno sportů tam mělo mistry ČR a víte za co to dostala nějaká hokejka ? Za fair play !!! To jako vážně. To snad má být samozřejmost a ne za to dávat nějaký titul.

  Vloženo 28.11.2019 16:52:39

  • petr 

   Reagovat

    

   Bohužel "fair play" už dnes není samozřejmost, ani ve sportu, ani ve společnosti. Diskuse má být o tom, jak zlepšit celkově podmínky pro sport v Táboře, nikoli hádky o tom, který sport je důležitější. Takovou víceúčelovou sportovní halu mohou využívat občané různých věkových kategorií z několika sportovních odvětví. Tak tedy sportu zdar !

   Vloženo 30.11.2019 06:42:17

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Ty teda perlíš. Žádná zpronevěra v hokeji nikdy nebyla, vyšetřovat by měli hlavně tebe za pomluvy.
   A teď fakta, hokej dokáže přitáhnout až 1500 diváků, fotbal je první ve své soutěži a kolem 1000 diváků si taky občas cestu najde. Takže ty bych vynechal.
   Největší průser v Táboře je chybějící sportovní hala a rekenstrukce bazénu. V tom bazénu je všechno co se udělalo po novu špatně. Bohužel.

   Vloženo 30.11.2019 22:21:20

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Z hlediska logiky a možného použití haly na Kvapilce jako stěny pro fotbalovou tribunu, případně vyřešení občerstven pro fotbalový stadion, byla tato varianta lepší. Navíc by se dala opravit i stávající hala na Kvapilce - vzniknou dvě haly pro velké akce (jedna rozcvičovací, jedna hlavní). A o ceně nemá cenu vůbec mluvit, protože se sice nějaká na Míráku vysoutěžila, ale počkejte na vícepráce. To se budeme divit.

  Vloženo 28.11.2019 14:33:47

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Dost už bylo v Táboře sluníčkářů, na radnici jsou konečně zapotřebí ekonomové a manažeři.

  Vloženo 28.11.2019 13:03:14

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Ekonomové a manažeři mají lépe placená zaměstnání. A ty, kteří by to byli ochotni dělat pro lásku k městu, odradí zdejší absolventi vysoké školy života, nadávající na každého a na všechno co se tady udělá. Takže se přihlaš, a můžeš to jít dělat sám.

   Vloženo 28.11.2019 15:20:15

 • Vladimír Šíp 

  Reagovat

   

  No, byla tady 20% šance na stavbu dvou hal. Kvapilka a subtilnější Mírák. Cena byla asi tak na úrovní současné ceny poněkud mamutího a stavebně a architektonicky pokulhávající schválené stavby Míráku. O to, že se se to nakonec nepovadlo si tak trochu mohou i sportovci sami. Řekli oficiálně asi toto: Bojíme se, že se nepostaví nic, tak ať se postaví alespoň Mírák. Kluci z florbalu upozorňovali na to, že to kapacitu neřeší, neboť i po přestavbě Míráku je již plně kapacita obsazena stávajícími sporty a když je vyhodí z Spartaku SZ, tak nemají kde hrát. Osobně jsem na jaře tohoto roku vypracoval hrubé porovná a doporučení ke stavbě dvou hal za celkovou cenu méně zdařilého projektu Míráku. Domníval jsem se, že současná koalice je skutečně kolalice, které chce Tábor posunout dopředu. Už si to nemyslím. Je to koalice, která neposune nic, jen vytáhne zastaralé myšlenky, které patří tak trochu do starého železa, mírně Tábor zadluží a zvedne občanům poptaky kde se dá. Vše okolo hal je uvedeno na www.thinkta.cz. Takže Dášo, kde si byla, když se to lámalo?

  Vloženo 28.11.2019 13:02:49

  • Radek 

   Reagovat

    

   Přece není konec světa, druhou halu si město klidně může ještě naplánovat místo rozhazování peněz na oslavy a podobný.

   Vloženo 28.11.2019 13:04:59

   • Vladimir Šíp 

    Reagovat

     

    Radku vy jste fakt naivní. Vsaďte se, že od příštího roku se začne říkat, že nejsou na nic peníze. Je sice pravdou, že někde v tom rozpočtu je asi 80-100 miliónů ročně nepotřebných výdajů, ale změnit to nejde. Mají to velmi dobře okaučované. Já jsem si dovolil spočítat, že zavedení 1 elektrobusu uspoří ročně městu 400.000 výdajů a při 80% dotaci na nákup, by šlo snížit i jízdné. Při 10 kusech je to 4 milóny přímých úspor ročně, za 4 roky 16 miliónů. Nedovede si představit, co se pak dělo. Víceméně jsem to popsal na www.thinkta.cz. V neděli tam porovnám Písek a Tábor v základních parametrech na A4. Když jsem to dával dohromady, tak jsem se sám trochu zděsil. Oni z nás dělají stárnoucí, vymírající město bez šancí a nechápou, jak jiná města jsou dopředu a že se to pak bude dohánět za obrovských nákladů. Mimochodem 1 hala měla stát myslím v roce 1996 na Pražáku a měla rozpočet 36 miliónů. Určitá naděje je, že se starosta ing. Pavlík vzpamatuje a třeba i dodrží slib brejlí Písecká silnice/D3/Vožická. Ale ta naděje je opravdu mizivá. Řekl bych nulová.

    Vloženo 28.11.2019 13:24:51

    • WEBMASTER - To Vladimír Šíp 

     Reagovat

      

     Dobrý den. Upozorňuji, že do diskuzních příspěvků se nevkládají www stránky.

     Vloženo 28.11.2019 13:32:45

     • anonymní čtenář 

      Reagovat

       

      Proč?

      Vloženo 28.11.2019 13:42:34

      • Jirka 

       Reagovat

        

       Mají to tak v Pravidlech. Asi aby se tu nešířila bezplatně reklama. Ale vidim že toto webař nechal a to je dobře.

       Vloženo 28.11.2019 13:46:56

       • anonymní čtenář 

        Reagovat

         

        V pravidlech je pouze věta: "Zneužívat diskuse k šíření reklamy a spamu nebo vkládat odkazy na stránky s nelegálním obsahem." nezdá se mi, že by to znamenalo zákaz vkládání všech odkazů.

        Vloženo 28.11.2019 15:10:34

       • Vladimír Šíp 

        Reagovat

         

        Uvedený web nedisponuje jedinou reklamou. Měl to být web o budoucnosti Tábora, ale začíná to být web jak se tak nějak vyhrabat z něčeho, co občani Tábora nezpůsobili.

        Vloženo 29.11.2019 15:37:29

     • Vladimír Šíp to WEBMASTER 

      Reagovat

       

      Hm, není tam jediná reklama jsou tam suchá data, která mi komplikují život.

      Vloženo 29.11.2019 15:40:33

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace