Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Třídní koncert ZUŠ

    pondělí 27.1 17:00 - Vimperk, ZUŠ

    Koncert nástrojů: fagot, flétna, klarinet, saxofon.

  • Ladislav Špaček - Etiketa není věda

    pondělí 27.1 19:00 - Třeboň, Divadlo J. K. Tyla

    Etiketa není věda aneb O etiketě vážně i vesele.

Zobrazit všechny události
 

Vedení Třeboně chce od května zklidnit historické centrum. Řidiči se dočkají omezení

TŘEBOŇ – Na zkoušku Třeboň omezí od května dopravu v centru města. Dlouhodobě se stávalo, že řidiči si zkracovali cestu přes Masarykovo náměstí, ale taková praxe by se brzy měla stát pouhou minulostí. Auta budou moci vjíždět na pěší zóny na nezbytně nutnou dobu, omezovat je zde a v přilehlých ulicích budou výsuvné sloupky. O změnách se rozhodlo po druhém projednání s veřejností 21. března.

 

Mechanické zábrany a sopravní značky mají v jádru města regulovat průjezd. Cílem je zklidnit dopravu v sezóně, kdy se setkávali na místě chodci, cyklisté a do toho projíždějící vozy. „Sezona teprve ukáže, jak opatření bude fungovat, po září uděláme vyhodnocení,“ informuje mluvčí třeboňské radnice Jitka Bednářová.

V platnosti zůstává režim pěší zóny na Masarykově náměstí a přilehlých ulicích. Takzvané výsuvné sloupky mají být instalovány v Březanově ulici a na dolní straně Masarykova náměstí. Ve všední den budou fungovat ve dvou časových pásmech a zdarma. Od 6 do 16 hodin bude možné zábranu ovládat tlačítkem umístěným přímo na sloupku. Řidiči vyjede lístek s čárovým kódem, datem a časem vjezdu. Při odjezdu lístek vloží řidič do ovládacího sloupku na konci Masarykova náměstí, výsuvný sloupek se zasune a umožní výjezd vozidla. V době od 16 do 6 hodin bude sloupek ovládaný čipem, které budou mít ve vlastnictví rezidenti a místní podnikatelé. V sobotu a neděli bude vjezd do pěší zóny v režimu zmáčknutí tlačítkem od 6 do 11 hodin, mimo tyto časy bude opět fungovat na čipy. Výsuvný sloupek bude instalován také mezi Masarykovým náměstím a ulicí Petra Voka (spojnicí se Žižkovým náměstím). Bránit průjezdu bude v čase od 13 do 6 hodin.

Výsuvné sloupky jsou kontrolou pro městskou policii. Strážníci vidí, jak dlouho tam řidič byl. Pokud tam zůstal delší dobu a nemá k tomu zdůvodnění (třeba delší vykládání zboží), městská policie ho může pokutovat,“ upozorňuje Jitka Bednářová.

Lepší parkování?

Nová dopravní koncepce ve městě se také týká parkování. Vesměs jsou změny spíše pozitivní. V ulici Husova vznikne 9 parkovacích míst v režimu parkovacích karet. V dolní části Masarykova náměstí zůstane parkování v době mimo sezónu (od 1.10. do 30.4.) beze změny. Nově vzniknou čtyři parkovací místa pro krátkodobé stání před budovou bývalé radnice.

Vzhledem k velké poptávce po parkování občanů bydlících v centru města, se radnice rozhodla vyčlenit na parkovišti za Hradeckou branou 41 garantovaných míst na karty pro rezidenty a podnikatele. V boččásti Dukelské ulice vznikne 31 veřejných parkovacích míst s parkovacím automatem. Pro zájemce o bezplatné parkování bude vytvořeno v Novohradské ulici 80-100 parkovacích míst v oploceném, osvětleném a Městskou policií monitorovaném parkovišti.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace