Vimperk má nový pumptrack
VIMPERK – Nový pumptrack mezi Volyňkou a silnicí I/4 se slavnostně otevřel v úterý 23. června ve Vimperku. Za jedenáct milionů korun ho vlastním nákladem postavilo město, a to včetně přístupové komunikace od silnice. Stavba byla zahájena loni v srpnu.
„Na přípravě projektu se podíleli zástupci místních sportovních klubů, trenéři i sportovci, kterým bude nová dráha sloužit pro tréninky i pořádání soutěží. Bude sloužit i široké sportovní veřejnosti. V průběhu realizace projektu a modelování samotné dráhy docházelo k opakovanému testování správné modelace. Modelování dráhy dělala profesionální firma, která staví pumptracky v Čechách i v zahraničí. Byli jsme od trenérů i sportovců informováni, že jde o kvalitní dílo a že jsou s výsledkem spokojeni,“ uvedl místostarosta Zdeněk Kuncl.
Stavbu provedla stavební společnost Final Kom za spolupráce s firmou Jedemlesem, která se na pumptracky specializuje. Dráha je přístupná pro kola, koloběžky, skateboardy i kolečkové brusle a má tři okruhy různé obtížnosti o celkové délce 362 metrů. Povinná je helma.
Součástí volně přístupného areálu je malé parkoviště, přístřešek, lavičky, odpadkové koše, veřejné osvětlení i kamerový systém. Pumptrack provozuje jako jiná městská sportoviště společnosti Městské služby Vimperk.
Milan Brabec

Diskuse k článku